Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W
Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W

Lampa SoftTop™ Lantern 60cm 65W

Lampa oparta o softboks oktagonalny - półsferyczny typu Helio do oświetlania dookolnego. Tworzy duże obszary miękkiego oświetlenia do wypełniania cieni w drugim planie. Świetlówka foto PureLight, temperatura barwowa 5500K. Statyw oświetleniowy.
CGST-16681 | 5907564614658
zł113.01

  Security policy

Payments made by PayPRO S.A. in an SSL encrypted channel. Full payment security.

  Express shipping

Packing on the day of order. Shipping approx. 1:00 p.m. Delivery time up to 24 hours.

  Return policy

Simple returns and extended return time, up to 30 calendar days for registered customers.

  Free Delivery

Are you planning to shop for more than PLN 399.00? You have free delivery within Poland.

 

Lampy studyjne SoftTop™ Lantern to rewelacyjne remedium na doświetlenie planu w głębi kadru. SoftTop™ Lantern emituje miękkie, naturalne światło rozpraszając je równomiernie we wszystkich kierunkach. Pomysł na lampę pochodzi wprost z planów filmowych, gdzie powszechnie stosuje się softboksy kuliste. Stosowane są do wypełnienia cieni w tle, poprawienia kolorystyki, plastyki i dynamiki tonalnej obrazu. Doskonały do filmowania we wnętrzach, światło "wypełniające" o łagodnym natężeniu.

Firma CineGEN bazując na doświadczeniach profesjonalnego planu filmowego stworzyła lampę, której sercem jest półsferyczny modyfikator światła - softboks Helio™ 60. Jest to softboks którego większa część odbłyśnika została zastąpiona tkaniną dyfuzyjną. W ten sposób zmieniono propagację światła a w efekcie - sposób oświetlania. Softboks Helio™ tworzy rozległy, miękki obszar światła o natężeniu bardziej delikatnym w stosunku do klasycznej okty tej samej mocy. Światło ma rozkład dookólny (360°), z dużą względną wielkością źródła światła. Wysokość lampy umożliwia wykorzystanie sufitu jako naturalnego reflektora.

Światło uzyskane z lampy SoftTop™ Lantern doskonale uzupełnia oświetlenie w dalszych planach. Często, zwłaszcza w amatorskim video, obserwujemy kadr z dobrze oświetlonym planem pierwszym (najczęściej twarz) i niedoświetlonym drugim planem (wnętrze pomieszczenia). Lampa SoftTop™ Lantern umieszczona w drugim planie pozwala uzyskać jednocześnie doświetlenie drugiego planu oraz podkreślenie planu pierwszego poprzez oświetlenie konturowe (hairlight, three-point-lighting, movie-look).

Dodanie lampy SoftTop™ Lantern pozwala polepszyć dynamikę tonalną obrazu, podnosi przez to jego jakość (i pośrednio zwiększa przepływność przy rejestracji cyfrowej), umożliwia zastosowanie niższych czułości i poprawia plastykę i kolorystykę (wierność kolorystyczną).

Softboks półsferyczny

Softboks Helio™ 60

Helio™ to zaskakująco efektywna adaptacja profesjonalnych softboksów sferycznych. Genialność i prostota polgają na wykorzystaniu istniejącego i sprawdzonego rozwiązania - zintegrowanego softboksu oktagolnego - i stworzenie modyfikatora o właściwościach zupełnie innej oprawy: softboksu sferycznego. W efekcie dostajemy profesjonalną lampę za cenę nieosiągalną w klasycznej konstrukcji. Także montaż lampy, prosty jak rozłożenie studyjnej parasolki pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Tkanina dyfuzyjna daje dobre rozproszenie światła przy niewielkim tłumieniu.

Helio™ 60 posiada klasyczną oprawę na żarówkę E27 oraz gniazdo do montażu na statywie oświetleniowym (znakomita większość statywów studyjnych będzie pasowała). W softboksie (oprawa zamknięta) można stosować niskotemperaturowe świetlówki foto oraz żarówki LED.

Zestaw SoftTop™ Lantern zawiera już odpowiednio dopasowaną żarówkę i statyw studyjny.

Softboks Helio™ 60

Żarówka foto PureLight 65W

Użyta w lampie żarówka to specjalistyczna świetlówka do zastosowań fotograficznych i video. Żarówki PureLight mają standaryzowaną temperaturę barwową 5500K (neutralną). świetlówka generuje światło o barwie idealnej do zastosowań fotograficznych i video - nie wprowadza przekłamań kolorystycznych. Dzięki naturalnemu odwzorowaniu kolorów żarówka doskonale sprawdza się wśród fotografów pracujących przy świetle stałym. Stosowanie oświetlenia stałego pozwala w szybszy sposób modelować światło i lepiej przewidzieć ostateczny efekt uzyskany na zdjęciach. Niski pobór mocy umożliwia stosowanie tej żarówki zarówno w oprawach otwartych jak i częściowo zamkniętych (softboksy, dyfuzory, okty). Generowany strumień świetlny, uzyskiwany po około 90 sek. po włączeniu, wynosi 3900 lumenów i odpowiada (w przybliżeniu) żarówce halogenowej 325W. Żarówki serii PureLight cechuje wysoka powtarzalność parametrów (strumień świetlny i współczynnik odwzorowania barw).

Żarówka fotograficzna PureLight

Statyw studyjny

Studyjno-plenerowy, trzysekcyjny statyw oświetleniowy. Maksymalna wysokość 210cm, wysokość robocza 200 cm, wygodne zaciski sekcji, głowica studyjna 16mm z gwintem uniwersalnym 1/4". Statyw przeznaczony do pracy z małymi i średnimi lampami oraz zestawami oświetleniowymi. Doskonale sprawdza się w konfiguracji z lampami światła błyskowego i stałego, softboksami, lampami halogenowymi. Jego wymiary po złożeniu zostały zredukowane przez zastosowanie teleskopowego mechanizmu składania, tym samym nie ograniczając szerokiego zakresu pracy (waha się od 78 do 210 cm, regulowany jest płynnie na dowolnej wysokość) i uniwersalności zastosowań. Rozstaw nóg (od stopki do stopki) 75cm.

Statyw umożliwia pracę lampy SoftTop™ Lantern w większości przypadków, z którymi mamy do czynienia w warunkach studia domowego. Wysokość umożliwia kadrowanie od pozycji siedzącej do szerokiego planu całego pomieszczenia.

Statyw studyjny

SoftTop™ Lantern

Oświetlenie kadru jest najważniejszym czynnikiem oddzielającym profesjonalistów od amatorów. Aby osiągnąć sukces w czasach zdominowanych przez produkcje video obserwujemy konkurencję i uczymy się oceniać obraz w najlepszych realizacjach. Dbanie o detale świadczy o tym, że traktujemy naszą pracę (lub hobby) poważnie i darzymy widza szacunkiem. Wprowadzenie doświetlenia dalszych planów daje dyskretną zmianę obrazu, która odróżnia produkcje profesjonalne od amatorskich.

Umiejętne stosowanie lamp studyjnych umożliwia pracę sprzętu w optymalnych warunkach, skupia uwagę widza na przekazie, kreuje wrażenie szerokiego zasięgu i dużej popularności.

Pamiętajmy, że sztuka filmowania i fotografowania polega na tworzeniu w kadrze rzeczywistości bardziej atrakcyjnej wizualnie. Jeszcze większą sztuką jest osiąganie efektów studia telewizyjnego w warunkach domowych. Softboksy CineGEN, w tym seria SoftTop™ Lantern to dostępne cenowo lampy, których umiejętne stosowanie pozwoli oczarować widzów i pokonać konkurencję.


 • Lampy SoftTop™ Lantern zostały zaprojektowane jako źródło światła dopełniającego. W przypadku użycia jako światło główne należy zwrócić uwagę aby światło nie padało na obiektyw (poprzez użycie osłony przeciwsłonecznej).
 • W przypadku szerszych kadrów, większych planów, należy użyć kliku lamp aby polepszyć propagację.
 • Doskonałe, twórcze efekty daje przemyślane stosowanie lamp o różnych temperaturach barwowych.
 • W wąskich kadrach lampa jest źródłem oświetlenia konturowego, które nadaje obrazu przestrzeni.

SoftTop Lantern Softboks kulisty sferyczny


Skład zestawu

 • Sotfboks Helio, dyfuzor zewnętrzny, pokrowiec
 • Żarówka fotograficzna PureLight 65W
 • Statyw oświetleniowy

Specyfikacja

 • Seria : SoftTop™ Lantern
 • Model : CGST-16681
 • Zasilanie : 230V / 50Hz
 • Moc : 65W / ekw. 325W
 • Temperatura barwowa : 5500K stała
 • Odwzorowanie barw : CRI>90
 • Wysokość : 80cm - 210cm
 • Pochylanie : 0° - 90°
 • Obrót : 360°
Napięcie
230V
Color temperature
5500K
Number of bulbs
1
Kolor
Biały
Power
65
Emission type
Fluorescence
Type of softbox
Zintegrowany
Shape
Octa
Set type
With softbox
Series
SoftTop™
Softbox size
octa 60
New
5907564614658
No reviews
Comments (0)
No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.