Softbox Stripo 35x160cm mocowanie Bowens
Softbox Stripo 35x160cm mocowanie Bowens

Softbox Stripo 35x160cm mocowanie Bowens

Wąski, pionowy softbox typu strip, o wymiarach 35x160 cm. Mocowanie systemu Bowens.
SB35X160-B
Last items in stock
zł117.07

  Security policy

Payments made by PayPRO S.A. in an SSL encrypted channel. Full payment security.

  Express shipping

Packing on the day of order. Shipping approx. 1:00 p.m. Delivery time up to 24 hours.

  Return policy

Simple returns and extended return time, up to 30 calendar days for registered customers.

  Free Delivery

Are you planning to shop for more than PLN 399.00? You have free delivery within Poland.

 

Prezentujemy prostokątny softbox marki F&V z adapterem, który umożliwia mocowanie do lamp typu Bowens. Adapter po­zw­ala na pewny i stabilny montaż na większości lamp dostępnych na rynku. (m.in. do lamp BOWENS, do lamp Fighter; FOTOKING, STEINER, Vistar, Quantuum; POWERLUX,lamp serii K: CY200K, CY300K, CY400K, CY500K, CY600K)

Softbox z zewnątrz jest matowo czarny, od wewnątrz wykończony tłoczonym, srebrnym materiałem: światło jest równomiernie rozprowadzane już we wnętrzu softboxu, dzięki czemu na całej powierzchni przedniego dyfuzora zachowuje identyczną moc, bez efektu osłabienia natężenia w miarę oddalania się od centrum do brzegów dyfuzora.

Softbox posiada odpinane elementy z obu stron, dzięki czemu możemy swobodnie wentylować lampę.

Specyfikacja techniczna

  • Wysokość: 160cm
  • Szerokość: 35cm
  • Głębokość: 50cm
  • Zakres obrotu adaptera - 360°

Softbox – jeden z modyfikatorów oświetlenia stosowany w fotografii i filmowaniu. Używany głównie do studyjnych lamp oświetleniowych. W zależności od kształtu i wielkości pozwala na zmianę charakteru oświetlenia planu przez zmniejszenie lub eliminację cieni.

Budowa

Softbox składa się z:

  1. pierścienia mocującego - różni producenci lamp stosują różne mocowania. Wielu małych producentów korzysta z mocowania firmy Bowens. Są też mocowania uniwersalne ze śrubami dociskowymi.
  2. szkieletu - zwykle są to pręty umocowane do pierścienia mocującego i rozpinające materiał softboksu. W przypadku softboksów kolumnowych jest to stelaż z rur aluminiowych.
  3. pokrycia - jest to materiał pokrywający tył i boki softboksu, z zewnątrz czarny dla eliminacji odbłysków, w wewnątrz pokryty materiałem dobrze odbijającym światłem, zwykle srebrnym.
  4. dyfuzora - białej tkaniny rozpraszającej światło. Część softboksów umożliwia we wnętrzu umieszczenie dodatkowego mniejszego dyfuzora w celu dokładniejszego rozproszenia światła.
  5. grida - do softboksu można dołączyć grid, jest to kratownica z materiału zapobiegająca rozpraszaniu się światła na boki.

Typy softboksów

Softboksy można podzielić na różne typy ze względu na kształt, wielkość, zastosowanie.

Kształt - softboksy mogą być kwadratowe, prostokątne o różnej proporcji boków - najwęższe nazywane są stripami, ośmiokątne zwane popularnie oktami. W zależności od kształtu można uzyskać różne światło. Ośmiokątne daję równomierne, miękkie oświetlenie, wąski prostokątny oświetla wąski pas.

Wielkość - najmniejsze są stosowane w lampach reporterskich, największe - kolumnowe - rozpraszają światło kilku lamp. Im większy softbox tym bardziej rozprasza światło, ale wymaga mocniejszej lampy. Najmniejsze mają po kilkanaście centymetrów i są mocowane na lampach reporterskich, kolumnowe mogą mieć ponad 2 metry wysokości i ponad metr szerokości. Ośmiokątne występują w średnicach od 80 do 200cm.

Zastosowanie - część softboksów ma specjalne zastosowanie - istnieją softboksy sufitowe, specjalnie przystosowane do mocowania pod sufitem i oświetlania planu z góry, softboksy reporterskie na przenośne lampy, stripy stosuje się głównie do oświetlania tła. Do lamp światła ciągłego stosuje się specjalne softboksy odporne na wysoką temperaturę.

Źródło: Wikipeda

Lighting type
Flash (Bowens)
Shape
Rechteck
New
No reviews
Comments (0)
No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.