Softbox Stripo 35x160cm mocowanie Bowens
Softbox Stripo 35x160cm mocowanie Bowens

Softbox Stripo 35x160cm mocowanie Bowens

Wąski, pionowy softbox typu strip, o wymiarach 35x160 cm. Mocowanie systemu Bowens.
SB35X160-B
Останні товари на складі
117,07 zł

  Bezpieczeństwo transakcji

Платежі, здійснені PayPRO S.A. у каналі, зашифрованому SSL. Повна безпека платежів.

  Експрес доставка

Посилки упаковані в день замовлення. Доставка прибл. 13:00 Термін доставки до 24 годин.

  Політика повернення

Просте повернення та подовжений час повернення до 30 календарних днів для зареєстрованих клієнтів.

  Безкоштовна доставка

Плануєте робити покупки на суму понад 399,00 злотих? У Вас безкоштовна доставка по Польщі.

 

Prezentujemy prostokątny softbox marki F&V z adapterem, który umożliwia mocowanie do lamp typu Bowens. Adapter po­zw­ala na pewny i stabilny montaż na większości lamp dostępnych na rynku. (m.in. do lamp BOWENS, do lamp Fighter; FOTOKING, STEINER, Vistar, Quantuum; POWERLUX,lamp serii K: CY200K, CY300K, CY400K, CY500K, CY600K)

Softbox z zewnątrz jest matowo czarny, od wewnątrz wykończony tłoczonym, srebrnym materiałem: światło jest równomiernie rozprowadzane już we wnętrzu softboxu, dzięki czemu na całej powierzchni przedniego dyfuzora zachowuje identyczną moc, bez efektu osłabienia natężenia w miarę oddalania się od centrum do brzegów dyfuzora.

Softbox posiada odpinane elementy z obu stron, dzięki czemu możemy swobodnie wentylować lampę.

Specyfikacja techniczna

  • Wysokość: 160cm
  • Szerokość: 35cm
  • Głębokość: 50cm
  • Zakres obrotu adaptera - 360°

Softbox – jeden z modyfikatorów oświetlenia stosowany w fotografii i filmowaniu. Używany głównie do studyjnych lamp oświetleniowych. W zależności od kształtu i wielkości pozwala na zmianę charakteru oświetlenia planu przez zmniejszenie lub eliminację cieni.

Budowa

Softbox składa się z:

  1. pierścienia mocującego - różni producenci lamp stosują różne mocowania. Wielu małych producentów korzysta z mocowania firmy Bowens. Są też mocowania uniwersalne ze śrubami dociskowymi.
  2. szkieletu - zwykle są to pręty umocowane do pierścienia mocującego i rozpinające materiał softboksu. W przypadku softboksów kolumnowych jest to stelaż z rur aluminiowych.
  3. pokrycia - jest to materiał pokrywający tył i boki softboksu, z zewnątrz czarny dla eliminacji odbłysków, w wewnątrz pokryty materiałem dobrze odbijającym światłem, zwykle srebrnym.
  4. dyfuzora - białej tkaniny rozpraszającej światło. Część softboksów umożliwia we wnętrzu umieszczenie dodatkowego mniejszego dyfuzora w celu dokładniejszego rozproszenia światła.
  5. grida - do softboksu można dołączyć grid, jest to kratownica z materiału zapobiegająca rozpraszaniu się światła na boki.

Typy softboksów

Softboksy można podzielić na różne typy ze względu na kształt, wielkość, zastosowanie.

Kształt - softboksy mogą być kwadratowe, prostokątne o różnej proporcji boków - najwęższe nazywane są stripami, ośmiokątne zwane popularnie oktami. W zależności od kształtu można uzyskać różne światło. Ośmiokątne daję równomierne, miękkie oświetlenie, wąski prostokątny oświetla wąski pas.

Wielkość - najmniejsze są stosowane w lampach reporterskich, największe - kolumnowe - rozpraszają światło kilku lamp. Im większy softbox tym bardziej rozprasza światło, ale wymaga mocniejszej lampy. Najmniejsze mają po kilkanaście centymetrów i są mocowane na lampach reporterskich, kolumnowe mogą mieć ponad 2 metry wysokości i ponad metr szerokości. Ośmiokątne występują w średnicach od 80 do 200cm.

Zastosowanie - część softboksów ma specjalne zastosowanie - istnieją softboksy sufitowe, specjalnie przystosowane do mocowania pod sufitem i oświetlania planu z góry, softboksy reporterskie na przenośne lampy, stripy stosuje się głównie do oświetlania tła. Do lamp światła ciągłego stosuje się specjalne softboksy odporne na wysoką temperaturę.

Źródło: Wikipeda

Тип освітлення
Флеш (Боуенс)
Форма
Прямокутник
Новий
No reviews
Коментарі (0)
Наразі коментарі відсутні.
Product added to wishlist
Product added to compare.