(22) 862 88 99, 600 500 179

Statyw naramienny - zestaw video RIG CGRL-FC57N

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Bardzo dobrze skompletowany, rozbudowany zestaw operatorski przeznaczony do realizacji i stabilizowania ujęć z ramienia i statywów video. RIG w systemie 15x60 mm, wyposażony w MatteBox, Follow Focus, klatkę, uchwyt górny, shoulderpad. Przeznaczony do pracy z kamerami i lustrzankami cyfrowymi.
Kod producenta: CGRL-FC57N

Dostępność: Brak w magazynie

Cena podstawowa: 1 499,00 zł

Cena promocyjna 999,00 zł

CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Bardzo dobrze skompletowany, rozbudowany zestaw operatorski przeznaczony do realizacji i stabilizowania ujęć z ramienia i statywów video. RIG w systemie 15x60 mm, wyposażony w MatteBox, Follow Focus, klatkę, uchwyt górny, shoulderpad. Przeznaczony do pracy z kamerami i lustrzankami cyfrowymi.

Statyw naramienny RIG

Rig CGRL-FC02 łączy w sobie szereg rozwiązań zaczerpniętych z profesjonalnego planu filmowego. W bardzo atrakcyjnej cenie otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów umożliwiający budowę rigów i supportów w najwygodniejszej dla nas konfiguracji. Zestaw jest bardzo solidny i wytrzymały, zbudowano częściowo z duraluminim, częściowo z wysokowytrzymałego terluranu (dla obniżenia masy).

W zależności od aktualnych potrzeb, zestaw umożliwia stworzenie małego i lekkiego rigu do zadań reporterskich lub dużego i stabilnego zestawu operatorskiego do pracy filmowej.

Matte Box

Bardzo dobry matte box z metalowymi, regulowanymi flagami, dwoma slotami na filtry 4'' (100mm) adjusterem. Matte box współpracuje z większością dostępnych na rynku obiektywów fotograficznych i video (maksymalna średnica obiektywu 95mm). Ochronę przed niepożądanym światłem dla mniejszych obiektywów zapewnia mieszek dopasowujący. Matte box wyposażony jest w kaszety formatu 4/3 i 16/9.

Matte Box zapewnia ochronę przed flarami w obiektywie pochodzącymi od źródeł światła z poza kadru. Wysłonienie przedniej soczewki obiektywu daje lepszą (większą) dynamikę rejestrowanego obrazu i umożliwia osiągnięcie lepszego kontrastu i odwzorowanie większej ilości detali w cieniach.

MatteBox

Podstawa / Baseplate

Podstawa montażowa rigu umożliwia montaż rigu na dołączonych rurach ROD w systemie 15x60 mm na jednej parze rur (RIG krótki) i poprzez połączenie dwóch par rur (RIG przedłużony). Posiada 2 otwory montażowe 1/4'' umieszczone u dołu oraz standardową śrubę mocującą kamerę / lustrzankę.

Szybkozłączka montażowa w rozmiarze 55x90mm, zaciskana, z blokadą chronicą przed przypadkowym wypadnięciem. Szybkozłączka wykończona gumą, dla lepszego utrzymywania kamery. W pracy na statywie pomagają dwie poziomice. Rury zaciska się w podstawie za pomocą dołączonego klucza imbusowego. Podstawa montażowa wraz z szybkozłączką waży 230g.

Baseplate wykonany jest z Torlonu (poliamid) dzięki czemu przy relatywnie niskiej masie własnej jest w stanie przenieść obciążenia całego rigu, wraz z kamerą i osprzętem.

 

Baseplate

Klatka

Przeznaczona do przenoszenia i ochrony kamery klatka składa się z dwóch pełnych żeber zwieńczonych rurami ROD oraz uchwytem górnym. Zaprojektowana została głównie do pracy z kamerami np. Sony FS5, w przypadku większych kamer bądź cyfrówek instalacja może wymuszać zdjęcie obiektywu, lub pracę z jednym żebrem. Klatka ma 19cm wysokości i 17 cm szerokości.

Każde z żeber ma 4 otwory montażowe 1/4".

Klatka podwójna

Follow Focus

Bardzo duży, płynnie działający i dobrze wyposażony follow focus. Posiada dwie zębatki, umożliwiające dobór przełożenia (wolniejsza i szybsza praca focusa). Montaż standardowy, na wyposażeniu komplet zębatek obietywowych oraz korba speed-crank.

Follow Focus

Rury ROD

Zestaw został wyposażony w gwintowane rury ROD umożliwiający ich wzajemne łączenie. Dzięki temu, możemy dopasować długość RIG'u do aktualnych potrzeb. Rury zakończone są odkręcanymi koreczkami (gwint wewnętrzny) oraz plastikowymi nakładkami (gwint zewnętrzny).

Specyfikacja techniczna

 • Waga (komplet): 4 kg
 • Długoś rur ROD: 2x320mm, 3x300mm, 2x200mm, 2x170mm
 • Materiał: Torlon (klatka, baseplate, Z-Shape, łącznik), aluminium (flagi, rury ROD), guma (uchwyty)

W zestawie

 • Matte Box : 1 szt. (Matte box, flaga górna, 2 flagi boczne, mieszek, uchwyty do filtrów)
 • Follolw focus : 1 szt.
 • Zębatki obiektywowe : 6 szt.
 • Korba speed-crank : 1 szt.
 • Uchwyty : 3 szt. (2 rączki i uchwyt górny z adapterem 15x60
 • Klatka : 1 szt. (2 żebra)
 • Shoulder Pad : 1 szt..
 • Rurki Rod 15mm: 9 szt.

Instrukcja montażu

Uwaga: zestaw nie zawiera instrukcji montażu RIG'u. Wynika to z faktu, że RIG można konfigurować na dziesiątki sposobów. W zależności od posiadanego zestawu kamera-obiektyw położenie poszczególnych elementów (głównie baseplate, klatki i follow focusa) może się zmieniać. Przedstawione w ofercie zdjęcia ilustrują jeden z możliwych układów. Elementy składowe należy traktować jak komponenty do budowy RIG'a, który będzie odpowiedni dla danej kamery i sytuacji. Pamiętajmy, nie wszystkie elementy zawsze muszą zostać użyte.

Gratisy

Do zestawu dołączmy dodatkowo uchwyt akcesoryjny do kamer i komplet (3szt) uchwytów do prowadzenia przewodów na rurach ROD.

Adapter Handle

 

Wire Clamps

Dane techniczne

Dane techniczne

Model CGRL-FC57N
Waga 3.0000
Producent CineGEN
RIG system 15x60
Kolor Czarny
Materiał Aluminium, Stal

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Statyw naramienny - zestaw video RIG CGRL-FC02

Statyw naramienny - zestaw video RIG CGRL-FC02

Cena podstawowa: 1 459,00 zł

Cena promocyjna 999,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót