Parasolka oświetl. SOFTLIGHT 152cm fiberglass

CGU60SOFTLIGHT

5907564612593

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
89,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Profesjonalna, jednowarstwowa parasolka z białym dyfuzorem o średnicy 152cm (60"). Wysokowytrzymałe, gęste użebrowanie z włókna szklanego.

Profesjonalna, jednowarstwowa parasolka z białym dyfuzorem o średnicy 152cm (60"). Wysokowytrzymałe, gęste użebrowanie z włókna szklanego.

Parasolka oświetleniowa SOFTLIGHT, dyfuzor 152cm

Z jej pomocą praca w studio oraz w plenerze staje się prostsza.

Solidna konstrukcja z gęstym użebrowaniem (16 sekcji) wykonanym z włókna szklanego. Parasolki tego typu charakteryzują się dobrym napięciem powierzchni dyfuzora. Duża średnica czaszy wraz z długim, metalowym uchwytem pozwala na stosowanie dowolnych źródeł światła stosowanego w studiu fotograficznym (lampy światła stałego i lampy błyskowe). Parasolkę można stosować również na planie filmowym do modelowania światła stałego (przy użyciu żarówek fluorescencyjnych).

Zastosowanie wysokogatunkowego materiału rozpraszającego, wraz z włóknem szklanym (o wyższej odporności na zginanie od żeber metalowych) daje wyraźnie wyższą trwałość.

W zestawie z parasolką sprzedawana jest torba do przechowywania i transportu parasolki, stanowiąca dodatkowe zabezpieczenie złożonego reflektora).


Cechy parasolki CGU60 SOFTLIGHT

 • Parasolka jednowartstwowa - dyfuzor
 • Rodzaj tkaniny: Tkanina dyfuzyjna o niskich stratach
 • Średnica dyfuzora: 152cm (60cali)
 • Ilość sekcji:16 sekcji użebrowania
 • Materiał żeber: Żebra z włókna szklanego
 • W zestawie: Praktyczna torba do przechowywania

Parasolki oświetleniowe to najprostsze, a jednocześnie bardzo efektywne modyfikatory światła, pozwalające zachować lepszą kontrolę nad jego emisją (kierunkowością). Do ich głównych zalet zaliczyć należy małą wagę i niewielkie wymiary po złożeniu. Montaż i demontaż jest błyskawiczny.
Parasolki oświetleniowe nazywane są niekiedy jeszcze parasolkami fotograficznymi, chociaż coraz częściej znajdują zastosowanie na małych planach filmowych.

Parasolki oświetleniowe posiadają kilka typów reflektorów:
 • srebrny - najbardziej popularny i najbardziej wydajny typ reflektora. Dla dużych, dobrych jakościowo parasolek, kształt czaszy zmienia bieg promieni świetlnych z dookólnych na równoległe, co daje mocniejsze i bardziej kontrastowe oświetlenie
 • biały - również bardzo popularny typ reflektora. Działa podobnie do reflektora srebrnego z tym, że emitowane światło jest bardziej "miękkie", zaś kontrast na oświetlanym obiekcie niższy.
 • softlight (dyfuzor) - parasolki tego typu nie używa się jako reflektora odbijającego światło. W tym przypadku parasolka umieszczana jest pomiędzy źródłem światła a oświetlanym obiektem, a jej działanie zbliżone jest do blendy (dyfuzora) lub softboxu
 • złoty - działa podobnie do reflektora srebrnego, zmieniając jednak temperaturę barwową używanego światła (ocieplanie). Tego typu reflektorów używa się do fotografii postaci (ciała) nadając atrakcyjny koloryt skóry, rzadziej do kompensacji "zimnych" źródeł światła
Parasolki oświetleniowe pracują z różnymi źródłami światła:
 • lampy światła stałego (niskotemperaturowe, led, fluorescencyjne)
 • błyskowe lampy studyjne
 • błyskowe lamy systemowe

Parasolki oświetleniowe montowane są na statywach oświetleniowych. Większość opraw studyjnych światła stałego jak i studyjnych lamp błyskowych posiada możliwość umocowania parasolki. W przypadku systemowych lamp błyskowych (montowanych na aparatach za pomocą stopki) używa się uchwytów uniwersalnych umożliwiających jednoczesny montaż lampy i parasolki na statywie. W przypadku większych parasolek może zaistnieć konieczność zastosowania przeciwwagi.

Nowy produkt
Brak ocen

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy zakupów