Parasolka jednowarstwowa, reflektor srebrny 110cm

CGUH43BSOL

5907564610308

Dostępny
29,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Profesjonalna parasolka refleksyjna (odbijająca) srebrna 110cm wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wewnętrzna srebrna powierzchnia służy do odbicia i ukierunkowania światła. Zewnętrzna czarna powierzchnia zapobiega refleksom na szkle obiektywu.

Profesjonalna, lekka, jednowarstwowa parasolka ze srebrnym reflektorem, zaprojektowana do pracy w małym studio oraz w plenerze. Równie dobrze współpracuje ze stałymi jak i błyskowymi źródłami światła. Parasolka jest wykonana z najwyższą starannością co gwarantuje długi czas bezproblemowej pracy.

Strona zewnętrzna parasolki pełni funkcję ochronną, dzięki czemu warstwa wewnętrzna (refleksyjna) może zachować pierwotne parametry przez długi czas. Srebrna warstwa refleksyjna nie powoduje zmiany temperatury barwowej odbijanego światła. Zewnętrzna warstwa nie obija światła.

Działanie parasolki polega na zmianie kierunku padania promieni świetlnych. Sferyczny kształt czaszy reflektora działa jak soczewka zmieniając dookólny charakter światła na bardziej równoległy. Zwiększa się także ogólna ilość światła padającego na fotografowany obiekt. W praktyce oznacza to, że cienie z ostrych stają się bardziej miękkie, kształty są bardziej plastyczne, "trójwymiarowe", faktury podkreślone, lecz nie ostre.

Efekt działania parasoli fotograficznych jest szczególnie widoczny na niewielkich odległościach. Parasolki polecane są do fotografii produktowej, portretów lub postaci (większe rozmiary). Niezastąpione narzędzie do modelowania światła w każdym studiu fotograficznym.


 • Ilość warstw:jednowarstwowa
 • Średnica czaszy:110cm (43 cale)
 • Użebrowanie:metalowe
 • Ilość sekcji:8
 • Zastosowanie:Fotografia, video, światło błyskowe, światło ciągłe
Parasolki oświetleniowe to najprostsze, a jednocześnie bardzo efektywne modyfikatory światła, pozwalające zachować lepszą kontrolę nad jego emisją (kierunkowością). Do ich głównych zalet zaliczyć należy małą wagę i niewielkie wymiary po złożeniu. Montaż i demontaż jest błyskawiczny.
Parasolki oświetleniowe nazywane są niekiedy jeszcze parasolkami fotograficznymi, chociaż coraz częściej znajdują zastosowanie na małych planach filmowych.

Parasolki oświetleniowe posiadają kilka typów reflektorów:
 • srebrny - najbardziej popularny i najbardziej wydajny typ reflektora. Dla dużych, dobrych jakościowo parasolek, kształt czaszy zmienia bieg promieni świetlnych z dookólnych na równoległe, co daje mocniejsze i bardziej kontrastowe oświetlenie
 • biały - również bardzo popularny typ reflektora. Działa podobnie do reflektora srebrnego z tym, że emitowane światło jest bardziej "miękkie", zaś kontrast na oświetlanym obiekcie niższy.
 • softlight (dyfuzor) - parasolki tego typu nie używa się jako reflektora odbijającego światło. W tym przypadku parasolka umieszczana jest pomiędzy źródłem światła a oświetlanym obiektem, a jej działanie zbliżone jest do blendy (dyfuzora) lub softboxu
 • złoty - działa podobnie do reflektora srebrnego, zmieniając jednak temperaturę barwową używanego światła (ocieplanie). Tego typu reflektorów używa się do fotografii postaci (ciała) nadając atrakcyjny koloryt skóry, rzadziej do kompensacji "zimnych" źródeł światła

 

Parasolki oświetleniowe pracują z różnymi źródłami światła:
 • lampy światła stałego (niskotemperaturowe, led, fluorescencyjne)
 • błyskowe lampy studyjne
 • błyskowe lamy systemowe

 

Parasolki oświetleniowe montowane są na statywach oświetleniowych. Większość opraw studyjnych światła stałego jak i studyjnych lamp błyskowych posiada możliwość umocowania parasolki. W przypadku systemowych lamp błyskowych (montowanych na aparatach za pomocą stopki) używa się uchwytów uniwersalnych umożliwiających jednoczesny montaż lampy i parasolki na statywie. W przypadku większych parasolek może zaistnieć konieczność zastosowania przeciwwagi.

Opracowanie: digishots.pl

Typ parasolki
Reflksyjna
Nowy produkt
Brak ocen

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy zakupów