• Pakiet

Monopod MF312

MF312

5907564614269

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
449,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

MonoFlex™ 312, monopod do aparatu, z głowicą kulową, z innowacyjną podstawą umożliwiającą wychylenie ±20°. Wyposażony w śrubę montażową 3/8". Waga 2kg, wysokość 165cm, udźwig do 5kg.

Ten pakiet zawiera

Monopod do aparatów fotograficznych wykorzystujący wyjątkową bazę monopodu z inowacyjną stopą stabilizującą, umożliwiającą swobodne wychylenia w szerokim zakresie ±20°. MF312 firmy CineGEN umożliwia wykonywanie zdjęć na długich czasach ekspozycji, daje odpoczynek rękom podczas długich sesji. Panoramiczna głowica kulowa jest demontowalna - podstawę monopodu po zamocowaniu głowicy olejowej można wykorzystać jako monopod video. Rewelacyjne rozwiązanie.

Głowica

Głowica kulowa oparta na złączu kulowym umożliwia ustawienie aparatu bądź kamery w żądanej pozycji, we wszystkich płaszczyznach. Umożliwia obrót o 360° w płaszczyźnie poziomej oraz pochył w pionie w zakresie od -90° do +90°. Dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości użytych materiałów głowica ta pozwala na pewny i stabilny montaż aparatu, zapewniając jednocześnie wyjątkowo płynny ruch, bez zacięć w trakcie zmiany położenia.

Dla idealnie precyzyjnego obrotu, na głowicy zainstalowano skalę kątową, szczególnie pomocną podczas robienia zdjęć w trybie panoramy. Głowica wyposażona jest w dużą, wygodną śrubę blokady kuli. Obrót głowicy w poziomie można zablokować za pomocą dodatkowego, mniejszego pokrętła. Wszystkie pokrętła blokad pokryte są miłym w dotyku materiałem zapobiegającym ślizganiu się palców, co znacznie poprawia komfort. Pasuje pod każdy statyw i monopod z gwintem 3/8”.

Noga monopodu

Lekka, a jednocześnie bardzo zwarta i sztywna konsktrukcja nogi umożliwia budowanie zaawansowanych monopodów zarówno dla fotografów jak i filmowców. Solidne zaciski sekcji gwarantują blokowanie sekcji na dowolnie wybranej wysokości z zapewnieniem maksymalnego udźwigu. Monopod jest dość wysoki, po rozłożeniu wszystkich sekcji odległość mierzona od podłogi do podstawy montażowej głowicy wynosi 150 cm. Szczytowa sekcja jest wykończona miłą w dotyku pianką, która umożliwia pewny chwyt a w okresie niskich temperatur - izoluje od chłodnego aluminium.

Zwieńczeniem monopodu MF300 jest płytka do montażu głowic. Krążek o średnicy 60mm umożliwia montaż praktycznie wszystkich występujących na rynku głowic z otworem montażowym 1/4" lub 3/8". Ponadto płytka jest demontowalna, po jej usunięciu mamy do dyspozycji otwór z gwinetm 3/8".

MonoFlex™ 300 jest bazą do konstrukcji monopodów wg. własnych potrzeb. Mając to na względzie producent dołączył do zestawu wygodną i bardzo wytrzymałą torbę, umożliwiającą transport monopodu uzbrojonego w dowolnie dużą głowicę. Jest to wygodne, gdyż nie musimy poszukiwać torby na własną rękę.

Inowacyjna podpora Flex

Stopa monoflex'u to inowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu układ kamera-głowica-monopod można ustawić w pionie stabilnie, bez uciążliwego bujania. Podczas długotrwałuch ujęć we wnętrzach można monopod można puścić aby dać odpocząć rękom. Jednocześnie, jeśli zajdzie potrzeba, moża przełączyć stopę "w tryb flex", przez co uzyskujemy możliwość pochylania monopodu bez odrywania stopy od ziemi. Pochylanie realizowane jest poprzez przegub kulowy umieszczony w stopie, dzięki czemu ruch jest płynny i pod stałym kątem.

Specyfikacja

  • Waga:1,2 kg
  • Udźwig: 5 kg
  • Wysokość maksymalna: 160 cm
  • Wysokość po złożeniu: 62 cm
  • Śruba montażowa: 1/4", 3/8"
  • Głowica: kulowa, CGBH3012
  • Torba: tak,
Nowy produkt
Brak ocen
Produkt dodany do listy zakupów