(22) 862 88 99, 600 500 179

Parasolka SOFTBOX, 110cm

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Profesjonalna i lekka, trzywarstwowa parasolka SOFTBOX, zaprojektowana do pracy w studio oraz w plenerze. Współpracuje z bły­sko­wymi źródłami światła. Parasolka jest wykonana z najwyższą starannością, co gwarantuje długi czas efektywnej pracy.
Kod producenta: CGUH43SOFTBOX

Dostępność: Brak w magazynie

69,00 zł
CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Profesjonalna i lekka, trzywarstwowa parasolka SOFTBOX z tkaniną dyfuzyjną, przeznaczona do pracy w studio oraz w plenerze. Dedykowana głównie do bły­sko­wych źródeł światła. Parasolka jest wykonana z najwyższą starannością, co gwarantuje długi czas efektywnej pracy.

Parasolka typu SOFTBOX wykonana jest z trzech warstw tkaniny, z których każda pełni inną rolę. Zewnętrzna warstwa pełni rolę ochronną i dodatkowo nie pozwala na niepożądaną "ucieczkę" światła poza re­fle­ktor. Od wewnątrz parasolka pokryta jest metalizowaną tkaniną refle­ksyjną o wysokim współ­czy­nni­ku odbicia. Odbite światło zostaje dodatkowo rozpro­szone przez trzecią warstwę - pół­prze­pu­szcza­lną warstwę refleksyjną. Efekty uzyskane za pomocą tej parasolki zbliżone są do klasycznego softboxu stoso­wanego w fotografii (stąd nazwa parasolki).

Parasolka typu SOFTBOX ma za zadanie "zmiękczenie" światła, czyli obniżenie kontrastu na zdjęciu poprzez zmianę kierunku padania światła. Źródło światła bły­sko­wego umieszcza się wewnątrz parasolki, a następnie zapina się tkaninę dyfuzyjną za pomocą wszytego suwaka. Zabezpie­czeniem przed wydo­sta­wa­niem się promieni świetlnych bezpo­średnio z po­wie­rzchni reflektora jest specjalny, regulowany kołnierz, którym obejmuje się większe lampy studyjne.

Uwaga: ze względu na pracę bez wentylacji parasolka nie współ­pra­cuje z wysoko­tempe­raturo­wymi źródłami światła. Dopuszczalne są lampy błyskowe i fluo­re­scen­cyj­ne lampy światła stałego.

CGUH33SOFTLIGHT

Cechy parasolki CGUH43SOFTBOX

 • Jakość wykonania: Solidne
 • Ilość warstw:Parasolka trójwarstwowa
 • Średnica czaszy 110cm (43")
 • Użebrowanie: metalowe
 • Ilość sekcji: 8

 

Parasolki oświetleniowe to najprostsze, a jednocześnie bardzo efektywne modyfikatory światła, po­zwa­la­jące za­cho­wać lepszą kontrolę nad jego emisją (kierunkowością). Do ich głównych zalet zaliczyć należy małą wagę i nie­­wie­l­kie wymiary po złożeniu. Montaż i demontaż jest błyskawiczny.
Parasolki oświetleniowe nazywane są niekiedy jeszcze parasolkami fotograficznymi, chociaż coraz częściej znajdują zastosowanie na małych planach filmowych.

Parasolki oświetleniowe posiadają kilka typów reflektorów:
 • srebrny - naj­bar­dziej po­pu­lar­ny i naj­bar­dziej wydajny typ reflektora. Dla dużych, dobrych ja­ko­ścio­wo pa­ra­so­lek, kształt czaszy zmienia bieg pro­mie­ni świe­tlnych z doo­kólnych na równo­ległe, co daje mo­cniej­sze i bardziej kontra­stowe oświe­tlenie
 • biały - również bardzo popu­larny typ reflektora. Działa podo­bnie do reflektora sre­brne­go z tym, że emi­to­wane światło jest bardziej "miękkie", zaś kontrast na oświe­tlanym obie­kcie niższy.
 • softlight (dyfuzor) - para­solki tego typu nie używa się jako refle­ktora odbija­ją­cego światło. W tym przypadku parasolka umie­szcza­na jest pomię­dzy źródłem światła a oświe­tlanym obie­ktem, a jej dzia­ła­nie zbliżone jest do blendy (dyfuzora) lub softboxu
 • złoty - działa podobnie do reflektora srebrne­go, zmie­niając jednak tempe­raturę barwo­wą używa­nego światła (ocie­planie). Tego typu refle­ktorów używa się do foto­grafii postaci (ciała) nadając atrakcyjny koloryt skóry, rzadziej do kompen­sacji "zimnych" źródeł światła

 

Parasolki oświetleniowe pracują z różnymi źródłami światła:
 • lampy światła stałego (niskotemperaturowe, led, fluorescencyjne)
 • błyskowe lampy studyjne
 • błyskowe lamy systemowe

 

Parasolki oświetleniowe montowane są na staty­wach oświe­tlenio­wych. Większość opraw stu­dyjnych światła stałego jak i stu­dyj­nych lamp błysko­wych posiada mo­żli­wość umocowania parasolki. W przy­padku sy­ste­mo­wych lamp błyskowych (mon­to­wa­nych na apa­ra­tach za pomocą stopki) używa się uchwytów uni­wer­sal­nych umo­żli­wia­jących jedno­czesny montaż lampy i para­solki na statywie. W przy­padku wię­kszych para­so­lek może zaistnieć konie­czność za­sto­so­wania przeciw­wagi.

Opracowanie: digishots.pl

Dane techniczne

Dane techniczne

Model CGUH43SOFTBOX
Waga 0.4000
Producent CineGEN
Kolor Czarny
Użebrowanie Metalowe
Kolor reflektora Srebrny
Materiał Tkanina metalizowana, Tkanina refleksyjna
Długość po złożeniu 84

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót