(22) 862 88 99, 600 500 179

Namiot bezcieniowy 80cm, 4 tła

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Profesjonalny namiot bezcieniowy (80x80x80cm) do fotografii produktowej. Wykonany z pół­prze­pu­szczal­nej tkaniny rozpraszającej światło. Gwarantuje bardzo dobre rozpraszanie światła przy jednoczesnym, niskim tłumieniu dzięki czemu nie trzeba używać bardzo mocnych źródeł światła.
Kod producenta: TENT0804

Dostępność: w magazynie

Cena podstawowa: 79,00 zł

Cena promocyjna 69,00 zł

Cena podstawowa: 79,00 zł

Cena promocyjna 69,00 zł

CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Profesjonalny namiot bezcieniowy do fotografii produktowej. Wykonany z pół­prze­pu­szczal­nej tkaniny dyfuzyjnej, rozpraszającej światło. Gwarantuje bardzo dobre rozpraszanie światła przy jednoczesnym, niskim tłumieniu dzięki czemu nie trzeba używać bardzo mocnych źródeł światła. Zdjęcia produktowe uzyskane z namiotu charakteryzują się dobrym oddaniem szczegółów, zwłaszcza w cieniach. 

Jak działa namiot bezcieniowy

Namiot bezcieniowy ma za zadanie jak najlepiej rozproszyć światło padające na przedmiot. Realizowane jest to za pomocą półprzepuszczalnych ściań wykonanych z włókien poliestrowych (działają podobnie jak powierzchnia plexi). Użycie nawet 2 niezależnych źródeł pozwala uzyskać bardzo dobre efekty, w praktyce stosuje się 3 lub 4 punkty świetlne).

W porównaniu do oświetlania produktów lampami bezpośrednio, zdjęcia uzyskiwane w namiocie bezcieniowych charakteryzują się lepszą dynamiką (lepszy rozkład histogramu). W praktyce oznacza to, że poprzez obniżenie kontrastu uzyskujemy bardzo wysoki walor informacyjny - zdjęcia dobrze oddają detale w cieniach i obszarach bliskich prześwietleniu. Pomaga to w fotografowaniu przedmiotów kłopotliwych, np. ciemnych elementów z metalu czy tworzywa. W związku z tym fotografia bezcieniowa z użyciem namiotu znajduje szerokie zastosowanie w handlu internetowym, gdzie zależy nam na jak najbardziej realistycznym przedstawieniu produktu.

Załączone do namiotu tła, dopinane wewnątrz na rzepy, tworzą tzw. cykloramę - jednorodną, ciągłą powierzchnię, będącą jednocześnie podłogą, na której ustawiamy przedmiot i tłem za przedmiotem. W efekcie otrzymujemy za zdjęciu jednorodny gradient łatwy do usunięcia w programach do obróbki graficznej.

Pracuje równie skutecznie przy stałych jak i błyskowych źródłach światła. Zdejmowana przednia ściana umożliwia wygodny dostęp i szerokie kąty fotografowania. Przednia ściana może działać również jako dyfuzor - zdjęcia można wykonywać przez szczelinę. Montaż i demontaż namiotu jest łatwy - namiot składa się podobnie jak blendy fotograficzne, w złożonej postaci przyjmuje formę koła i przechowuje się w dołączonym pokrowcu. Do namiotu dołączone są cztery różnobarwne tła dopasowane do rozmiaru namiotu.

Prezentowany namiot ma duże wymiary i nadaje się do fotografowania produktów o wymiarach do 60cm.

Namioty do fotografii bezcieniowej wykorzystywane są powszechnie do fotografowania produktów. Otrzymywane dzięki nim zdjęcia nie wymagają wcale obróbki graficznej (lub w niewielkim stopniu). Szparowanie (usuwanie tła) z uzyskanych zdjęć jest proste i szybkie. Namioty do fotografii bezcieniowej to obowiązkowe wyposażenie każdego studia fotograficznego i każdego sklepu internetowego. Spora ilość zdjęć prezentowanych w naszym sklepie internetowym powstała przy wykorzystaniu właśnie namiotu bezcieniowego.

 

Namiot bezcieniowy

W komplecie

 • Namiot bezcieniowy na stelażu samonośnym
 • 4 tła (białe, czarne, czerwone, niebieskie)
 • Przednia ściana - dyfuzor
 • Pokrowiec

Uwagi praktyczne

 • Załaczone tła można prasować aby usunąć zagniecenia. Należy ustawić żelazko na minimalną moc (tworzywo sztuczne). Należy prasować TYLKO I WYŁĄCZNIE gładką stronę tła. Po użyciu, przechowuj je zrolowane.
 • Zagięcia i zabrudzenia namiotu, które pojawią się w trakcie pracy są zupełnie bez znaczenia dla osiąganych efektów. Dbaj natomiast o tła.
 • Zapoznaj się z tematem głębi ostrości. Ustal głębię ostrości dla Twojego zestawu (aparat + obiektyw). Utrzymywanie produktu w zakresie głębi ostrości i tła poza tym zakresem pozwala przyspieszyć proces szparowania.
 • Jeśli używasz światła z przodu produktu i pojawiają się refleksy - załóż dyfuzor przedni i wykonuj zdjęcia przez otwór. W tym przypadku przyda się obiektyw szerokokątny.

Dane techniczne

Dane techniczne

Model TENT-080/4
Waga 1.6000
Producent CineGEN
Kolor Biały
Materiał Tkanina refleksyjna

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót