(22) 862 88 99, 600 500 179

Lampa z soczewką Fresnela, 650W, "ArriStyle"

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Lampa światła stałego z soczewką Fresnela, moc 650 W, temperatura barwowa 3200K, mocowanie żarówki na GY 9,5. Wrota 4-skrzydłowe; kratka zabezpieczająca.
Kod producenta: CGFL-650AS

Dostępność: w magazynie

Zostało sztuk: 9
599,00 zł
599,00 zł
CineGEN
 • Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 399,00 zł
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Profesjonalna studyjna lampa światła stałego z soczewką Fresnela umożliwia tworzenie wyjątkowo plastycznego oświetlenia. Stosowana jako oświetlenie kluczowe podkreśla kontrast i nasycenie barw. Jako oświetlenie boczne doskonale uwypukli faktury foto­gra­fo­wa­nych obiektów. Budowa lampy oparta wyłącznie o metalowe i szklane komponenty, umożliwia pracę ze źródłami światła o dużej mocy i bezpieczną eksploatację bez względu na dużą ilość generowanego ciepła.

Lampa fresnela

Źródłem światła w lampie jest żarnik halogenowy o temperaturze barwowej 3200K (naturalne, ciepłe światło stosowane we wnętrzach).

Lampa umożliwia regulację odległości sferycznego reflektora od soczewki Fresnela, co pozwala na regulację kąta świecenia i w rezultacie daje światło głęboko spolaryzowane, ukierunkowane. Odpowiednie operowanie lampą pozwoli wydobyć szczegóły, komponować delikatne cienie, stwarzać odpowiednią głębie, kontrasty – jednym słowem rysować światłem. Dołączone wrota lampy umożliwiają skuteczne wysłanianie światła w pożądanych częściach planu (sceny).

Lampy z soczewkami Fresnela to lampy bardzo uniwersalne – używane są zarówno na profesjonalnych planach filmowych, w studiach telewizyjnych i video ale także świetnie sprawdzą się w profesjonalnej i amatorskiej fotografii. Istotną zaletą soczewki Fresnela jest jej mniejsza grubość (a zatem i ciężar) niż soczewki tradycyjnej, co ma szczególne znaczenie w przypadku soczewek o dużych średnicach.

Wykonana jest z najwyższej jakości tworzyw, posiada metalowe mocowanie statywowe (dedykowana do statywów z końcówką 16mm). Najnowszej generacji komponenty i podzespoły stanowią gwarancję jakości i trwałości lampy na lata.

W 100% bezpieczna - posiada certyfikat CE oraz Rohs. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Oprawa softbox 60x60cm na żarówkę E27

Lampa światła stałego
z soczewką Fresnela

Podkreśla kontrast i nasycenie barw

Soczewka Fresnela

(soczewka schodkowa, soczewka pierścieniowa) – skonstruowana w 1822 przez Augustina-Jeana Fresnela soczewka składająca się z koncentrycznych pierścieni będących pocienionymi fragmentami soczewki. Często zbudowana jest z dwóch warstw – rozpraszającego kolimatora i skupiającego kolektora.

Stosowana jest w reflektorach i latarniach morskich, reflektorach samochodowych, rzutnikach pism oraz w sygnalizatorach kolejowych. Naklejane na boczną szybę po przeciwnej stronie od kierowcy soczewki Fresnela stosuje się także dla wykluczenia "martwego pola" w samochodach ciężarowych. W dużych reflektorach czasem zewnętrzne pierścienie wykonuje się jako pierścienie odbijające. Istotną zaletą soczewki Fresnela jest jej mniejsza grubość (a zatem i masa), niż soczewki tradycyjnej, co ma szczególne znaczenie w przypadku soczewek o dużych średnicach. Wadą soczewek Fresnela są zniekształcenia biegu promienia świetlnego powstające na krawędziach pierścienia. Wada ta jednak jest zupełnie nieistotna przy zastosowaniu tych soczewek w różnego rodzaju reflektorach.

Fresnel przyznał pierwszeństwo wynalazku Georges'owi Buffonowi, który opisał ją w swojej Historii naturalnej wydanej w latach 1749–1788. Pomysł taki podał także David Brewster w 1811 roku.

Źródło: Wikipedia

 

Uwagi

Pierwsze uruchomienie. Lampy pracujące z palnikami żarowymi dużej mocy wymagają przygotowania do pracy. Podczas pierwszego uruchomienia następuje zjawisko wyżarzania, czemu towarzyszy nieprzyjemny zapach spalenizny. Jest to zjawisko normalne i powinno ustąpić po około 30-60 min. pracy. Żarówki przed montażem należy odtłuścić i włożyć trzymając za pomocą czystej ściereczki. Drobne ślady tłuszczu na żarniku skracają jego żywotność.

Wysoka temperatura. Podczas pracy z lampami wyposażonymi w palniki żarowe i halogenowe dużej mocy należy zachować szczególną ostro­żność. Nie należy dotykać pracujących lamp gołymi rękami. Po zgaszeniu lamp należy odczekać kilka minut aby lampy wystygły.

Specyfikacja

 • Model: CGFL650
 • Waga: 3,6kg
 • Średnica soczewki Fresnela: 110 mm
 • Moc: 650W
 • Temperatura barwowa: 3200K
 • Mocowanie żarówki: GY 9,5
 • Zasilanie: 230V
 • Wymiary: 350x270x280 mm
 • Głowica: ruchoma w pionie
 • Wrota : 4-skrzydłowe, zdejmowane i regulowane
 • Wyposażenie dodatkowe:kratka zabezpieczająca
 • Włącznik: na kablu
 • Materiał: metal
 • Gwarancja: 12 miesięcy

W zestawie

 • Lampa CGFL-650AS
 • Żarówka 650W
 • 4-skrzydłowe wrota

Zdjęcia

Lampa FresnelaLampa FresnelaLampa FresnelaLampa Fresnela

Dane techniczne

Dane techniczne

Waga 3.6000
Producent CineGEN
Seria b.d.
Model CGFL-650AS
Typ zestawu b.d.
Rozmiar softboxu No
Na ile żarówek No
Moc [W] b.d.
Typ oświetlenia Światło stałe
Kolor reflektora Srebrny
Temperatura barwowa 3200
Kąt świecenia b.d.
Strumień świetlny b.d.
Zastosowanie Fotografia modowa, Fotografia studyjna, Małe studio TV, Plan filmowy, Wywiad

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Lampa z soczewką Fresnela 650W, marki CineGEN®

Lampa z soczewką Fresnela 650W, marki CineGEN®

Cena podstawowa: 749,00 zł

Cena promocyjna 609,00 zł

Lampa z soczewką Fresnela 1000W "ArriStyle"

Lampa z soczewką Fresnela 1000W "ArriStyle"

1 recenzja(i)

Cena podstawowa: 839,00 zł

Cena promocyjna 799,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót