(22) 862 88 99, 600 500 179

Lampa z soczewką Fresnela 650W, marki CineGEN®

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Profesjonalna, wysokiej jakości studyjna lampa światła stałego z soczewką Fresnela umożliwia tworzenie wyjątkowo plastycznego oświetlenia. Stosowana jako oświetlenie kluczowe podkreśla  kontrast i nasycenie barw. Jako oświetlenie boczne doskonale uwypukli  faktury fotografowanych obiektów.
Kod producenta: CGFL-650

Dostępność: Brak w magazynie

Cena podstawowa: 749,00 zł

Cena promocyjna 609,00 zł

CineGEN
 • Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 399,00 zł
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Solidna, markowa lampa oparta na sprawdzonej od lat konstrukcji stosowanej w profesjonalnej kinematografii, telewizji i teatrze. Budowa lampy, oparta wyłącznie o metalowe i szklane komponenty, umożliwia pracę ze źródłami światła o dużej mocy i bezpieczną eksploatację bez względu na dużą ilość generowanego ciepła. Źródłem światła w lampie jest żarnik halogenowy o temperaturze barwowej 3200K (naturalne, ciepłe światło stosowane we wnętrzach).

Lampa z soczewką Fresnela 650W, marki CineGEN®

podkreśla kontrast i nasycenie barw

Lampa umożliwia regulację odległości sferycznego reflektora od soczewki Fresnela, co pozwala na regulację kąta świecenia i w rezultacie daje światło głęboko spolaryzowane, ukierunkowane. Odpowiednie operowanie lampą pozwoli wydobyć szczegóły, komponować delikatne cienie stwarzać odpowiednią głębie, kontrasty – jednym słowem rysować światłem. Dołączone 4-skrzydłowe wrota lampy umożliwiają skuteczne wysłanianie światła w pożądanych częściach planu (sceny).

Lampy z soczewkami Fresnela to lampy bardzo uniwersalne – używane są zarówno na profesjonalnych planach filmowych, w studiach telewizyjnych i video ale także świetnie sprawdzą się w profesjonalnej i amatorskiej fotografii.

Istotną zaletą soczewki Fresnela jest jej mniejsza grubość (a zatem i ciężar) niż soczewki tradycyjnej, co ma szczególne znaczenie w przypadku soczewek o dużych średnicach. Wykonana jest z najwyższej jakości tworzyw, posiada metalowe mocowanie statywowe (dedykowana do statywów z końcówką 16mm). Najnowszej generacji komponenty i podzespoły stanowią gwarancję jakości i trwałości lampy na lata. W 100% bezpieczna - certyfikat CE oraz Rohs. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

CGFL-650

Soczewka Fresnela

(soczewka schodkowa, soczewka pierścieniowa) – skonstruowana w 1822 przez Augustina-Jeana Fresnela soczewka składająca się z koncentrycznych pierścieni będących pocienionymi fragmentami soczewki. Często zbudowana jest z dwóch warstw – rozpraszającego kolimatora i skupiającego kolektora.

Stosowana jest w reflektorach i latarniach morskich, reflektorach samochodowych, rzutnikach pism oraz w sygnalizatorach kolejowych. Naklejane na boczną szybę po przeciwnej stronie od kierowcy soczewki Fresnela stosuje się także dla wykluczenia "martwego pola" w samochodach ciężarowych. W dużych reflektorach czasem zewnętrzne pierścienie wykonuje się jako pierścienie odbijające. Istotną zaletą soczewki Fresnela jest jej mniejsza grubość (a zatem i masa), niż soczewki tradycyjnej, co ma szczególne znaczenie w przypadku soczewek o dużych średnicach. Wadą soczewek Fresnela są zniekształcenia biegu promienia świetlnego powstające na krawędziach pierścienia. Wada ta jednak jest zupełnie nieistotna przy zastosowaniu tych soczewek w różnego rodzaju reflektorach.

Fresnel przyznał pierwszeństwo wynalazku Georges'owi Buffonowi, który opisał ją w swojej Historii naturalnej wydanej w latach 1749–1788. Pomysł taki podał także David Brewster w 1811 roku.

Źródło: Wikipedia

 

Specyfikacja

 • soczewka Fresnela:130 mm
 • moc: 650W
 • włącznik: na kablu
 • wyposażenie dodatkowe:kratka zabezpieczającą
 • mocowanie żarówki: GY 9,5
 • głowica: ruchoma w pionie
 • wykonanie: całość wykonana z metalu
 • w zestawie: żarówka
 • zasilanie: 230V
 • waga: ok 5,8kg
 • wymiary: 21x26x27 cm
 • wrota: zdejmowane i regulowane 4-skrzydłowe wrota
 • wymiary wrót :...
 • skrzydło górne:   29x21x14 cm
 • skrzydło boczne: 10x20x14 cm

Uwagi

Pierwsze uruchomienie. Lampy pracujące z palnikami żarowymi dużej mocy wymagają przygotowania do pracy. Podczas pierwszego uruchomienia następuje zjawisko wyżarzania, czemu towarzyszy nieprzyjemny zapach spalenizny. Jest to zjawisko normalne i powinno ustąpić po około 30-60 min. pracy. Żarówki przed montażem należy odtłuścić i włożyć trzymając za pośrednictwem czystej ściereczki. Drobne ślady tłuszczu na żarniku skracają jego żywotność.

Wysoka temperatura. Podczas pracy z lampami wyposażonymi w palniki żarowe i halogenowe dużej mocy należy zachować szczególną ostro­żność. Nie należy dotykać pracujących lamp dotykać gołymi rękami. Po zgaszeniu lamp należy odczekać kilka minut aby lampy wystygły.

Dane techniczne

Dane techniczne

Waga 5.8000
Producent CineGEN
Model CGFL-650
Seria b.d.
Typ zestawu b.d.
Rozmiar softboxu No
Rozmiar parasolki N/D
Na ile żarówek No
Typ parasolki N/D
Moc [W] N/D
Typ oświetlenia Światło stałe
Kolor reflektora Srebrny
Temperatura barwowa 3200
Kąt świecenia b.d.
Strumień świetlny b.d.
Zastosowanie Fotografia modowa, Fotografia studyjna, Małe studio TV, Plan filmowy, Wywiad

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót