(22) 862 88 99, 600 500 179

Lampa z soczewką Fresnela 1000W "ArriStyle"

Studyjna lampa światła stałego z soczewką Fresnela. Moc 1000 W, temperatura barwowa 3500K, mocowanie żarówki na GY 22. Wrota 4-skrzydłowe; kratka zabezpieczająca. CRI>98!

Kod producenta: CGFL-1000AS

Dostępność: w magazynie

Cena podstawowa: 789,00 zł

Cena promocyjna 769,00 zł

Cena podstawowa: 789,00 zł

Cena promocyjna 769,00 zł

CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Profesjonalna lampa światła stałego z soczewką Fresnela umożliwia tworzenie wyjątkowo plastycznego oświetlenia. Stosowana jako oświe­tlenie kluczowe podkreśla kontrast i nasycenie barw. Jako oświetlenie boczne doskonale uwy­pu­kli faktury fotografowanych obiektów. Budowa lampy, oparta wyłącznie o metalowe, szklane i ceramiczne komponenty, umożliwia pracę ze źródłami światła o dużej mocy i bez­pie­czną eksploatację bez względu na generowane ciepło.

Lampa

Lampa umożliwia regulację odległości sferycznego reflektora od soczewki Fresnela, co pozwala na ustawienie kąta świecenia oraz daje światło głęboko spolaryzowane i ukie­run­ko­wane. Odpowiednie operowanie lampą pozwoli wydobyć szczegóły, komponować delikatne cienie, stworzyć odpowiednią głębie, kontrasty – jednym słowem rysować światłem. Dołączone wrota lampy w kontrolowany sposób ograniczają rozproszenie światła.. Moc lampy pozwala oświetlać scenę z odpowiednio dużej odległości, dzięki czemu nie ma obaw, że lampa znajdzie się w kadrze ujęcia.

Lampy z soczewkami Fresnela to lampy bardzo uniwersalne – używane są zarówno na profesjonalnych planach filmowych, w studiach telewizyjnych i video ale także świetnie sprawdzą się w profesjonalnej i amatorskiej fotografii, na scenie teatralnej, koncertowej czy eventowej.

CGFL-1000AS

Wykonana jest z najwyższej jakości tworzyw, posiada metalowe mocowanie statywowe (dedykowana do statywów z końcówką 16mm). Użyte podzespoły stanowią gwarancję jakości i trwałości lampy na lata. Lampa nie ma ograniczeń czasu pracy, może pracować w sposób ciągły.

W 100% bezpieczna - posiada certyfikat CE oraz Rohs. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Lampa wzorowana na najlepszych roz­wią­za­niach z pro­fe­sjo­nal­nych planów!

CGFL-1000AS jest doskonałą lampą do każdego zestawu oświetleniowego. Solidna konstrukcja wzorowana na Arri zapewnia wysoki współczynnik odwzorowania barw Ra>98, płynną regulację kąta wiązki. Kupując tę lampę zapewnisz swoim produkcjom "cine-look" także w warunkach oświetlenia sztucznego.

Żarnik halogenowy

Źródłem światła w lampie jest żarnik halogenowy o tem­pe­ra­turze barwowej 3500K (naturalne, ciepłe światło, stoso­wane we wnętrzach). Włókna żarnika skupione są w cen­tra­lnej części żarówki, w osi refle­ktora dzięki czemu rozkład natężenia światła jest równo­mierny w całym zakresie plamy świetlnej. Żarnik po­sia­da trzonek stan­dar­do­wy GY22.

Załączony przez producenta żarnik cha­ra­kte­ryzuje bardzo wysoki współ­czyn­nik od­wzo­ro­wania barw Ra>98, nieosiągalny dla lamp fluo­re­scen­cyj­nych i popularnych modeli LED, a w tym prze­dziale mocy świetlnej jest po prostu bezkonkurencyjny. Lampę polecamy wszędzie tam, gdzie kolor odgrywa ważną rolę, zwłaszcza przy sesjach i nagraniach prze­zna­czo­nych do dalszego post­pro­cesu ko­lo­ry­sty­czne­go (color-grading).

Wyposażenie lampy w żarnik halogenowy pozwala na filmowanie z dowolnymi nastawami FPS i shutter-speed bez obaw o interferencje. Bez względu na nastawy uzyskany dzięki lampie obraz jest czysty, stabilny i pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń. Dzięki tej lampie można filmować w slow-motion, poklatkowo (timelapse) zachowując powtarzalną ekspozycję w każdym ujęciu.

 

Żarnik halogenowy

W zestawie

 • Lampa CGFL-1000AS
 • Żarówka
 • 4-skrzydłowe wrota

Soczewka Fresnela

(soczewka schodkowa, soczewka pierścieniowa) – skonstruowana w 1822 przez Augustina-Jeana Fresnela soczewka składająca się z koncentrycznych pierścieni będących pocienionymi fragmentami soczewki. Często zbudowana jest z dwóch warstw – rozpraszającego kolimatora i skupiającego kolektora.

Stosowana jest w reflektorach i latarniach morskich, reflektorach samochodowych, rzutnikach pism oraz w sygnalizatorach kolejowych. Naklejane na boczną szybę po przeciwnej stronie od kierowcy soczewki Fresnela stosuje się także dla wykluczenia "martwego pola" w samochodach ciężarowych. W dużych reflektorach czasem zewnętrzne pierścienie wykonuje się jako pierścienie odbijające. Istotną zaletą soczewki Fresnela jest jej mniejsza grubość (a zatem i masa), niż soczewki tradycyjnej, co ma szczególne znaczenie w przypadku soczewek o dużych średnicach. Wadą soczewek Fresnela są zniekształcenia biegu promienia świetlnego powstające na krawędziach pierścienia. Wada ta jednak jest zupełnie nieistotna przy zastosowaniu tych soczewek w różnego rodzaju reflektorach.

Fresnel przyznał pierwszeństwo wynalazku Georges'owi Buffonowi, który opisał ją w swojej Historii naturalnej wydanej w latach 1749–1788. Pomysł taki podał także David Brewster w 1811 roku.

Źródło: Wikipedia

Specyfikacja

 • Model: CGFL1000AS
 • Waga: 5,3kg
 • Średnica soczewki Fresnela: 130 mm
 • Moc: 1000 W
 • Temperatura barwowa: 3500K
 • Odwzorowanie barw: CRI>98
 • Mocowanie żarówki:  GY 22
 • Zasilanie: 230V
 • Wymiary: 350x340x340 mm
 • Głowica: ruchoma w pionie
 • Wrota: 4-skrzydłowe, zdejmowane i regulowane
 • Wyposażenie dodatkowe:Kratka zabezpieczająca
 • Włącznik: na kablu
 • Materiał: metal
 • Gwarancja: 12 miesięcy

Uwagi

Pierwsze uruchomienie. Lampy pracujące z palnikami żarowymi dużej mocy wymagają przygotowania do pracy. Podczas pierwszego uruchomienia następuje zjawisko wyżarzania, czemu towarzyszy nieprzyjemny zapach spalenizny. Jest to zjawisko normalne i powinno ustąpić po około 30-60 min. pracy. Żarówki przed montażem należy odtłuścić i włożyć trzymając za pośrednictwem czystej ściereczki. Drobne ślady tłuszczu na żarniku skracają jego żywotność.

Wysoka temperatura. Podczas pracy z lampami wyposażonymi w palniki żarowe i halogenowe dużej mocy należy zachować szczególną ostro­żność. Nie należy dotykać pracujących lamp dotykać gołymi rękami. Po zgaszeniu lamp należy odczekać kilka minut aby lampy wystygły.

Dane techniczne

Dane techniczne

Waga 5.3000
Producent CineGEN
Model CGFL-1000AS
Seria b.d.
Typ zestawu b.d.
Rozmiar softboxu No
Rozmiar parasolki No
Na ile żarówek No
Typ parasolki No
Moc [W] b.d.
Typ oświetlenia Światło stałe
Kolor reflektora Srebrny
Temperatura barwowa 3500
Kąt świecenia 35
Strumień świetlny b.d.
Zastosowanie Fotografia modowa, Fotografia okolicznościowa, Fotografia produktowa, Fotografia reportażowa, Fotografia ślubna, Fotografia studyjna, Małe studio TV, Plan filmowy, Wywiad

Opinie o produkcie

OKOpinia dodana przez maljustyna
Cena
Jakość
Szybka realizacja i bardzo dobry kontakt ze sprzedającym. Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam. (Dodano 20.11.2014)

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Lampa halogenowa 800W RedHead ze ściemniaczem

Lampa halogenowa 800W RedHead ze ściemniaczem

1 recenzja(i)

Cena podstawowa: 289,00 zł

Cena promocyjna 199,00 zł

Lampa z soczewką Fresnela 650W

Lampa z soczewką Fresnela 650W

Cena podstawowa: 579,00 zł

Cena promocyjna 569,00 zł

Lampa z soczewką Fresnela, 650W, "ArriStyle"

Lampa z soczewką Fresnela, 650W, "ArriStyle"

Cena podstawowa: 579,00 zł

Cena promocyjna 569,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót