(22) 862 88 99, 600 500 179

Klatka operatorska do GH4 / A7 + Follow Focus + MatteBox

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

W pełni metalowa, zwarta i funkcjonalna klatka operatorska zaprojektowana do pracy z najbardziej popularnymi bezlusterkowcami HD/4K (A7, GH4, BMPC itp). Klatka wyposażona w gwintowane rury ROD z regulowaną wysokością, metalowy uchwyt górny, zabezpieczenie przewodów sygnałowych, dwa gniazda zimnej stopki (ISO), a ponadto Follow Focus oraz Matte Box.
Kod producenta: CGC-GH4

Dostępność: w magazynie

889,00 zł
889,00 zł
CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

W pełni metalowa, zwarta i wielofunkcyjna klatka operatorska zaprojektowana do pracy z najbardziej popularnymi bezlusterkowcami HD/4K (A7, GH4, BMPC itp). Klatka wyposażona w gwintowane rury ROD z regulowaną wysokością, metalowy uchwyt górny, zabezpieczenie przewodów sygnałowych, dwa gniazda zimnej stopki (ISO), a ponadto Follow Focus oraz Matte Box.

Klatka operatorska GH4 / A7

Zamocowane na stałe dwa gniazda zimnej stopki (cold-shoe, ISO standard) umożliwiają zamocowanie dodatkowych akcesoriów tj. lampa LED, mikrofon, rejestrator itp. bez konieczności stosowania dodatkowych ramion. W przypadku większej ilości akcesoriów i konstruowania bardziej rozbudowanego zestawu montaż można realizować z wykorzystaniem otworów montażowych 1/4" i 3/8" lub w oparciu o rury ROD.

Zabezpieczenie przewodów sygnałowych to metalowa ramka przykręcana do klatki z aluminiowymi dociskami do przewodów. Rozwiązanie to zabezpiecza nasz zestaw operatorski przed przypadkowym "wyrwaniem" przewodów z aparatu (zabezpieczenie przed uszkodzeniem i przed przerwaniem nagrania)

Rury ROD to wewnętrznie gwintowane aluminiowe rury systemy 15x60. Umożliwiają wydłużanie za pomocą zestawów rur z adapterami (np. CGROD300). Na rurach możemy mocować dowolne akcesoria różnych producentów.

Uchwyt górny (Grip) jest wykonany z metalu, wyposażony w otwory montażowe 1/4" i 3/8". Umożliwia montaż akcesoriów za pomocą ramion typu MagicArm (AE-7, AE11).

Klatka operatorska GH4 / A7

Follow Focus

Follow Focus to niezbędne urządzenie do manualnego ustawiania ostrości w obiektywach kamer i aparatów. Szczególnie przydatne podczas filmowania z niewielką głębią ostrości. Jest to precyzyjna przekładnia zębata, która umożliwia zmianę osi obrotu dłoni operatora (na planie filmowym obsługuje go pierwszy asystent operatora) i przeniesienie go na obiektyw. Dzięki takiej zmianie operator nie powoduje zmiany linii horyzontu w trakcie śledzenia ostrości. Rzadziej follow-focus znajduje zastosowanie w zmianie ogniskowej obiektywu (zoom).

Załączony Follow Focus jest follow-focus'em systemowym, co znaczy, że jest kompatybilny z wszystkimi rigami i supportami innych producentów. Mocowanie do riga jak i obudowa wykonane są z aluminium, główne pokrętło i zębatkę nadawczą wykonano z tworzywa sztucznego, co owocuje cichą pracą, a najważniejsze zębatki, przekładnie we wnętrzu są metalowe. Mechanizm, podobnie jak w droższych modelach, osadzony jest na łożyskach. Follow focus ma możliwość zmiany zębatki nadawczej na drugą stronę. Bardzo przydatna funkcja dla osób leworęcznych oraz użytkowników obiektywów, w których pierścień ustawiania ostrości jest położony blisko obudowy lustrzanki/kamery.

Follow focus jest kompatybilny z każdym rodzajem kamer i aparatów, można go także montować z systemami szyn o rozstawie rurek 60 mm (15 mm średnicy). Zębaty pierścień (tzw. zębatka odbiorcza) znajdujący się w zestawie, pasuje na większość obiektywów i posiada możliwość regulacji obwodu (średnica od 50 do 105 mm). Follow focus jest bardzo lekki. Posiada wskaźnik punktu ostrości (tzw. marker) i białą tarczę do nanoszenia (markerem zmywalnym) punktów ostrości dla danego ujęcia.

Follow Focus

Standard mocowania dodatkowego whipa to 12*12mm.

Matte Box

Głównym zadaniem Matte Box'a jest ograniczenie ilości niepożądanego światła padającego na szkła obiektywu, dzięki czemu minimalizuje się zjawisko powstawania flar i odbłysków. Dzięki zasto­so­wa­niu Matte Box'a zwiększa się również kontrast kręconych ujęć.

Urządzenia typu Matte Box są szeroko stosowane w profesjonalnej kinematografii, dziś coraz częściej trafiają także do półprofesjonalnych i amatorskich zastosowań video i vDSLR. Większość Matte Box'ów w tym opisywany M02T wyposażony jest w regulowane "wrota", dzięki którym można dopasować kąt rozwarcia do ogniskowej użytego obiektywu.

Montaż Mate Box'ów jest możliwy dzięki wykorzystaniu uchwytu montażowego do standardowej podstawy typu Long Rod

MatteBox

W zestawie

 • Klatka operatorska
 • Rurki Rail Rod z adjusterem i podstawą do montażu na statywie
 • Ramka zabespieczająca przewodu sygnałowe
 • Uchwyt górny (grip)
 • Follow Focus
 • Matte Box

Kompatybilne z

 • Panasonic Lumix GH4
 • Sony A7
 • Sony A7S
 • Sony A7R
 • Sony A7SII
 • Sony A7RII

Specyfikacja techniczna

 • Waga : 1.1 kg
 • Wymiary (zestaw) : 37cm x 20cm x 25cm
 • Wymiary (klatka) : 16cm x 19cm x 25cm

Dane techniczne

Dane techniczne

Model CGC-GH4
Waga 1.1000
Producent CineGEN
Kolor Czarny
Materiał Aluminium

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Klatka operatorska Video Cage CGVC01

Klatka operatorska Video Cage CGVC01

Cena podstawowa: 239,00 zł

Cena promocyjna 215,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót