(22) 862 88 99, 600 500 179

Klatka operatorska do GH4 / A7 + Follow Focus + MatteBox

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

W pełni metalowa, zwarta i funkcjonalna klatka operatorska zaprojektowana do pracy z najbardziej popularnymi bezlusterkowcami HD/4K (A7, GH4, BMPC itp). Klatka wyposażona w gwintowane rury ROD z regulowaną wysokością, metalowy uchwyt górny, zabezpieczenie przewodów sygnałowych, dwa gniazda zimnej stopki (ISO), a ponadto Follow Focus oraz Matte Box.
Kod producenta: CGC-GH4

Dostępność: w magazynie

909,00 zł
909,00 zł
CineGEN
 • Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 399,00 zł
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

W pełni metalowa, zwarta i wielofunkcyjna klatka operatorska zaprojektowana do pracy z najbardziej popularnymi bezlusterkowcami HD/4K (A7, GH4, BMPC itp). Klatka wyposażona w gwintowane rury ROD z regulowaną wysokością, metalowy uchwyt górny, zabezpieczenie przewodów sygnałowych, dwa gniazda zimnej stopki (ISO), a ponadto Follow Focus oraz Matte Box.

Klatka operatorska GH4 / A7

Zamocowane na stałe dwa gniazda zimnej stopki (cold-shoe, ISO standard) umożliwiają zamocowanie dodatkowych akcesoriów tj. lampa LED, mikrofon, rejestrator itp. bez konieczności stosowania dodatkowych ramion. W przypadku większej ilości akcesoriów i konstruowania bardziej rozbudowanego zestawu montaż można realizować z wykorzystaniem otworów montażowych 1/4" i 3/8" lub w oparciu o rury ROD.

Zabezpieczenie przewodów sygnałowych to metalowa ramka przykręcana do klatki z aluminiowymi dociskami do przewodów. Rozwiązanie to zabezpiecza nasz zestaw operatorski przed przypadkowym "wyrwaniem" przewodów z aparatu (zabezpieczenie przed uszkodzeniem i przed przerwaniem nagrania)

Rury ROD to wewnętrznie gwintowane aluminiowe rury systemy 15x60. Umożliwiają wydłużanie za pomocą zestawów rur z adapterami (np. CGROD300). Na rurach możemy mocować dowolne akcesoria różnych producentów.

Uchwyt górny (Grip) jest wykonany z metalu, wyposażony w otwory montażowe 1/4" i 3/8". Umożliwia montaż akcesoriów za pomocą ramion typu MagicArm (AE-7, AE11).

Klatka operatorska GH4 / A7

Follow Focus

Follow Focus to niezbędne urządzenie do manualnego ustawiania ostrości w obiektywach kamer i aparatów. Szczególnie przydatne podczas filmowania z niewielką głębią ostrości. Jest to precyzyjna przekładnia zębata, która umożliwia zmianę osi obrotu dłoni operatora (na planie filmowym obsługuje go pierwszy asystent operatora) i przeniesienie go na obiektyw. Dzięki takiej zmianie operator nie powoduje zmiany linii horyzontu w trakcie śledzenia ostrości. Rzadziej follow-focus znajduje zastosowanie w zmianie ogniskowej obiektywu (zoom).

Załączony Follow Focus jest follow-focus'em systemowym, co znaczy, że jest kompatybilny z wszystkimi rigami i supportami innych producentów. Mocowanie do riga jak i obudowa wykonane są z aluminium, główne pokrętło i zębatkę nadawczą wykonano z tworzywa sztucznego, co owocuje cichą pracą, a najważniejsze zębatki, przekładnie we wnętrzu są metalowe. Mechanizm, podobnie jak w droższych modelach, osadzony jest na łożyskach. Follow focus ma możliwość zmiany zębatki nadawczej na drugą stronę. Bardzo przydatna funkcja dla osób leworęcznych oraz użytkowników obiektywów, w których pierścień ustawiania ostrości jest położony blisko obudowy lustrzanki/kamery.

Follow focus jest kompatybilny z każdym rodzajem kamer i aparatów, można go także montować z systemami szyn o rozstawie rurek 60 mm (15 mm średnicy). Zębaty pierścień (tzw. zębatka odbiorcza) znajdujący się w zestawie, pasuje na większość obiektywów i posiada możliwość regulacji obwodu (średnica od 50 do 105 mm). Follow focus jest bardzo lekki. Posiada wskaźnik punktu ostrości (tzw. marker) i białą tarczę do nanoszenia (markerem zmywalnym) punktów ostrości dla danego ujęcia.

Follow Focus

Standard mocowania dodatkowego whipa to 12*12mm.

Matte Box

Głównym zadaniem Matte Box'a jest ograniczenie ilości niepożądanego światła padającego na szkła obiektywu, dzięki czemu minimalizuje się zjawisko powstawania flar i odbłysków. Dzięki zasto­so­wa­niu Matte Box'a zwiększa się również kontrast kręconych ujęć.

Urządzenia typu Matte Box są szeroko stosowane w profesjonalnej kinematografii, dziś coraz częściej trafiają także do półprofesjonalnych i amatorskich zastosowań video i vDSLR. Większość Matte Box'ów w tym opisywany M02T wyposażony jest w regulowane "wrota", dzięki którym można dopasować kąt rozwarcia do ogniskowej użytego obiektywu.

Montaż Mate Box'ów jest możliwy dzięki wykorzystaniu uchwytu montażowego do standardowej podstawy typu Long Rod

MatteBox

W zestawie

 • Klatka operatorska
 • Rurki Rail Rod z adjusterem i podstawą do montażu na statywie
 • Ramka zabespieczająca przewodu sygnałowe
 • Uchwyt górny (grip)
 • Follow Focus
 • Matte Box

Kompatybilne z

 • Panasonic Lumix GH4
 • Sony A7
 • Sony A7S
 • Sony A7R
 • Sony A7SII
 • Sony A7RII

Specyfikacja techniczna

 • Waga : 1.1 kg
 • Wymiary (zestaw) : 37cm x 20cm x 25cm
 • Wymiary (klatka) : 16cm x 19cm x 25cm

Dane techniczne

Dane techniczne

Model CGC-GH4
Waga 1.1000
Producent CineGEN
Kolor Czarny
Materiał Aluminium

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót