• New

Zestaw 2 lamp SoftTop™ Lanterns 60cm 125W

CGST-26181

5907564615259

PLN339.00
VAT included

View price history

Lowest price in the last 30 days

Zestaw lamp oparty o softboksy oktagonalne - półsferyczne, typu Helio do oświetlania dookolnego. Tworzą duże obszary miękkiego oświetlenia do wypełniania cieni w drugim planie. Świetlówki foto PureLight, temperatura barwowa 5500K. Statywy oświetleniowe.

Zestaw lamp studyjnych SoftTop™ Lanterns to doskonały sposób na doświetlenie planu. SoftTop™ Lanterns emitują miękkie, naturalne światło rozpraszając je równomiernie we wszystkich kierunkach. Pomysł na lampy pochodzi wprost z planów filmowych, gdzie powszechnie stosuje się softboksy kuliste. Stosowane są do wypełnienia cieni w tle, poprawienia kolorystyki, plastyki i dynamiki tonalnej obrazu. Doskonałe do filmowania we wnętrzach jako światło "wypełniające" o łagodnym natężeniu. Podwójny zestaw umożliwia stworzenie bardziej naturalnego, "filmowego" oświetlenia planu. Kompletny zestaw, gotowy do pracy po rozłożeniu.

Firma CineGEN® bazując na doświadczeniach profesjonalnego planu filmowego stworzyła lampy, których sercem jest półsferyczny modyfikator światła - softboks Helio™ 60. Jest to softboks którego większa część odbłyśnika została zastąpiona tkaniną dyfuzyjną. W ten sposób zmieniono propagację światła a w efekcie - sposób oświetlania. Softboksy Helio™ tworzą rozległe, miękkie obszary światła o natężeniu bardziej delikatnym w stosunku do klasycznych okt tej samej mocy. Światło ma rozkład dookólny (360°), z dużą względną wielkością źródła światła. Wysokość lamp umożliwia wykorzystanie sufitu jako naturalnego reflektora.

Światło uzyskane z lamp SoftTop™ Lanterns doskonale uzupełnia oświetlenie w dalszych planach. Często, zwłaszcza w amatorskim video, obserwujemy kadr z dobrze oświetlonym planem pierwszym (najczęściej twarz) i niedoświetlonym drugim planem (wnętrze pomieszczenia). Lampa SoftTop™ Lanterns umieszczone w drugim planie pozwalają uzyskać jednocześnie doświetlenie drugiego planu oraz podkreślenie planu pierwszego poprzez oświetlenie konturowe (hairlight, three-point-lighting, movie-look).

Dodanie lamp SoftTop™ Lanterns pozwala polepszyć dynamikę tonalną obrazu, podnosi przez to jego jakość (i pośrednio zwiększa przepływność przy rejestracji cyfrowej), umożliwia zastosowanie niższych czułości i poprawia plastykę i kolorystykę (wierność kolorystyczną).

Softboks półsferyczny

Softboksy Helio™ 60 (2 szt.)

Helio™ to zaskakująco efektywna adaptacja profesjonalnych softboksów sferycznych. Genialność i prostota polga na wykorzystaniu istniejącego i sprawdzonego rozwiązania - zintegrowanego softboksu oktagonalnego - i stworzenie modyfikatora o właściwościach zupełnie innej oprawy: softboksu sferycznego. W efekcie dostajemy profesjonalną lampę za cenę nieosiągalną w klasycznej konstrukcji. Także montaż lampy, prosty jak rozłożenie studyjnej parasolki pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Tkanina dyfuzyjna daje dobre rozproszenie światła przy niewielkim tłumieniu.

Helio™ 60 posiada klasyczną oprawę na żarówkę E27 oraz gniazdo do montażu na statywie oświetleniowym (znakomita większość statywów studyjnych będzie pasowała). W softboksie (oprawa zamknięta) można stosować niskotemperaturowe świetlówki foto oraz żarówki LED.

Zestaw SoftTop™ Lanterns zawiera już odpowiednio dopasowane żarówki i statywy studyjne.

Softboks Helio™ 60

Żarówki foto PureLight 125W (2 szt.)

Użyte w lampach żarówki to specjalistyczne świetlówki do zastosowań fotograficznych i video. Żarówki PureLight mają standaryzowaną temperaturę barwową 5500K (neutralną). świetlówka generuje światło o barwie idealnej do zastosowań fotograficznych i video - nie wprowadza przekłamań kolorystycznych. Dzięki naturalnemu odwzorowaniu kolorów żarówka doskonale sprawdza się wśród fotografów pracujących przy świetle stałym. Stosowanie oświetlenia stałego pozwala w szybszy sposób modelować światło i lepiej przewidzieć ostateczny efekt uzyskany na zdjęciach. Niski pobór mocy umożliwia stosowanie tej żarówki zarówno w oprawach otwartych jak i częściowo zamkniętych (softboksy, dyfuzory, okty). Generowany strumień świetlny, uzyskiwany po około 90 sek. po włączeniu, wynosi  7200 lumenów i odpowiada (w przybliżeniu) żarówce halogenowej 600W. Żarówki serii PureLight cechuje wysoka powtarzalność parametrów (strumień świetlny i współczynnik odwzorowania barw).

Żarówka fotograficzna PureLight

Statyw studyjne (2 szt.)

Studyjno-plenerowe, trzysekcyjne statywy oświetleniowe. Maksymalna wysokość 210cm, wysokość robocza 200 cm, wygodne zaciski sekcji, głowica studyjna 16mm z gwintem uniwersalnym 1/4". Statywy przeznaczone do pracy z małymi i średnimi lampami oraz zestawami oświetleniowymi. Doskonale sprawdzają się w konfiguracji z lampami światła błyskowego i stałego, softboksami, lampami halogenowymi. Ich wymiary po złożeniu zostały zredukowane przez zastosowanie teleskopowego mechanizmu składania, tym samym nie ograniczając szerokiego zakresu pracy (waha się od 78 do 210 cm, regulowany jest płynnie na dowolnej wysokość) i uniwersalności zastosowań. Rozstaw nóg (od stopki do stopki) 75cm.

Statywy umożliwiają pracę lamp SoftTop™ Lanterns w większości przypadków, z którymi mamy do czynienia w warunkach studia domowego. Wysokość umożliwia kadrowanie od pozycji siedzącej do szerokiego planu całego pomieszczenia.

Statyw studyjny

SoftTop™ Lanterns

Oświetlenie kadru jest najważniejszym czynnikiem oddzielającym profesjonalistów od amatorów. Aby osiągnąć sukces w czasach zdominowanych przez produkcje video obserwujemy konkurencję i uczymy się oceniać obraz w najlepszych realizacjach. Dbanie o detale świadczy o tym, że traktujemy naszą pracę poważnie i darzymy widza szacunkiem. Wprowadzenie doświetlenia dalszych planów daje dyskretną zmianę obrazu, która odróżnia produkcje profesjonalne od amatorskich.

Umiejętne stosowanie lamp studyjnych umożliwia pracę sprzętu w optymalnych warunkach, skupia uwagę widza na przekazie, kreuje wrażenie szerokiego zasięgu i dużej popularności.

Pamiętajmy, że sztuka filmowania i fotografowania polega na tworzeniu w kadrze rzeczywistości bardziej atrakcyjnej wizualnie. Jeszcze większą sztuką jest osiąganie efektów studia telewizyjnego w warunkach domowych. Softboksy CineGEN, w tym seria SoftTop™ Lantern to dostępne cenowo lampy, których umiejętne stosowanie pozwoli oczarować widzów i pokonać konkurencję.


 • Lampy SoftTop™ Lanterns zostały zaprojektowane jako źródło światła dopełniającego. W przypadku użycia jako światło główne należy zwrócić uwagę aby światło nie padało na obiektyw (poprzez użycie osłony przeciwsłonecznej).
 • Doskonałe, twórcze efekty daje przemyślane stosowanie lamp o różnych temperaturach barwowych.
 • W wąskich kadrach lampy są źródłem oświetlenia konturowego, które nadaje obrazu przestrzeni.

SoftTop Lantern Softboks kulisty sferyczny


Skład zestawu

 • 2x Sotfboks Helio, dyfuzor zewnętrzny, pokrowiec
 • 2x Żarówka fotograficzna PureLight 125W
 • 2x Statyw oświetleniowy

Specyfikacja

 • Producent : CineGEN®
 • Seria : SoftTop™ Lanterns
 • Model : CGST-26181
 • Zasilanie : 230V / 50Hz
 • Moc : 250W / 2x125W / ekw. 1200W
 • Temperatura barwowa : 5500K stała
 • Odwzorowanie barw : CRI>90
 • Wysokość : 80cm - 210cm
 • Pochylanie : 0° - 90°
 • Obrót : 360°
Colour
White
Typ zestawu
Z softboxem
Voltage
230V
Shape
Octa
Rodzaj softboxu
Zintegrowany
Color temperature
5500K
Ilość żarówek
2
Moc
85
Moc zestawu
170
Rozmiar softboxa
octa 60
Seria
SoftTop™
Emisja
Fluorescencja
New product
No reviews
Product added to wishlist