Slider rolkowy typu TRACK Counterweight

CGSL-PHEX2
There are not enough products in stock
PLN599.00
VAT included

Lowest price in the last 30 days

Slider rolkowy z szyną (dolly track wykonany z dwóch okrągłych rur) i dużym wózkiem do montażu głowic wideo. Umożliwia bardzo cichy slide kamery na odcinku ok 60cm. Cechą szczególną slidera jest samodzielny, cichy slide kamery za pomocą obciążnika.

Slider rolkowy z szyną (dolly track wykonany z dwóch okrągłych rur) i dużym wózkiem do montażu głowic wideo. Umożliwia bardzo cichy slide kamery na odcinku ok 60cm. Cechą szczególną slidera jest samodzielny, cichy slide kamery za pomocą obciążnika. Sprawdzi się zarówno w montażu statywowym jak i samodzielnej pracy.

Dolly Track

Szyny slidera zostały wykonane z grubych rur stalowych zakończonych gumowymi stoperami. Końce rur zwieńczone są aluminiowymi podporami oksydowanymi na czarno. Każda z nóżek podstawy może być regulowana niezależnie, zarówno kąt pochylenia jak i długość nóżki. Niezależnie od charakteru podłoża zawsze możemy ustawić szyny slidera w pozycji poziomej. Kontrolę położenia umożliwia umieszczona w podstawie montażowej znajdującej się w centrum slidera.

Slider możemy mocować także na statywie (centralnie) lub na dwóch statywach za pomocą otworów montażowych w skrajnych podporach. Slider może pracować poziomo jak i ukośnie do poziomu.

Track

Wózek

Nazwa slidera wzięła się od heksagonalnego kształtu wózka - na każdym wierzchołku znajduje się jedna, poziomo umieszczona rolka (4 wewnątrz, 2 na zewnątrz). Wózek wyposażony jest w 2 hamulce służące do zablokowania ruchu slidera w przerwach pomiędzy ujęciami. W centrum znajduje się wyłożona gumą płaszczyzna wraz śrubą montażową do zamocowania głowic video.

Rolki wózka pracują cicho i płynnie, możliwa jest rejestracja dźwięku z mikrofonu nakamerowego.

Wózek HEX-2

Praca z obciążnikiem

Slider umożliwia zrealizowanie slide'u kamery ze stałą przędkością bez ingerencji operatora. Na jednej z podpór umieszczony został bloczek do owinięcia linki z obciążnikiem. W zestawie mamy worek do umieszczenia obciążnika (używamy niewielkich obciążeń rzędu 50 - 150g), w roli obciąznika doskonale sprawdzają się drobne monety. Uwaga: nie należy używać hamulców slidera do regulacji prędkości przesuwu. Hamulce muszą być całkowicie zwolnione.

Torba transportowa

Slider (szyny wraz z wózkiem) umieszczone zostały w wyjątkowo wygodnej i funkcjonalnej torbie transportowej. Torbę można przenosić w ręku, posiada ona także wygodny pas do noszenia podobnie jak plecak.

Podsumowanie

Dobra jakość wykonania sprawiają, że slider sprawdzi się w użytkowaniu przez filmowców pracujących zawodowo (śluby, eventy, filmy promocyjne) jak i fascynatów filmowania. Slider jest bardzo mobilny i dzięki możliwości przenoszenia na plecach można zabierać go na wymagające, górskie plenery. Cicha praca rolek i płynny przesuw umożliwiają uzyskanie profesjonalnych ujęć przy bardzo małych nakładach finansowych i niewielkim wysiłku. Proste rozwiązanie z linką i obciążnikiem pozwala eksperymentować z przesuwem realizowanym przez obciążnik lub zewnętrzne silniki.

Quick test

New product
No reviews
Product added to wishlist