• New

Zestaw SympleXstudio GreenScreen 2x65W 60x60

CGSX-G6661

5907564617451

Dostępny
PLN399.00
VAT included
Domowe Studio Fotograficzne - zestaw z zielonym tłem na stelażu w układzie T wraz z dwiema lampami światła ciągłego 65W w rozmiarze 60x60 cm.

Domowe Studio Fotograficzne

Bazą do budowy Domowego Studia Fotograficznego jest stelaż do zawieszania teł wraz z podstawowym tłem fotograficznym. Zielony kolor tła umożliwia fotografię i filmowanie w technice GreenScreen (kluczowanie koloru), zapewnia doskonałe warunki dla fotografii efektowej, portretowej, produktowej czy stworzenia prostego "wirtualnego studia TV" . Dołączone oświetlenie ciągłe umożliwia stały podgląd osiąganych rezultatów w aparacie (telefonie) przed zwolnieniem migawki. Jest to najprostsza możliwa konfiguracja studia fotograficznego, doskonała dla początkujących i średnio-zaawansowanych fotografów.

Prosty zestaw akcesoriów studyjnych umożliwiający montaż tła fotograficznego w warunkach domowych lub biurowych. Statyw studyjny z gwintem 10mm i motylkiem utrzymuje centralnie poprzeczną belkę montażową tworząc razem stelaż do tła. Załączone tło na tulei kartonowej rozwija się od podłogi w kierunku belki i mocuje za pomocą klipsów studyjnych (żabek). 

Zestaw sprawdzi się w fotografii portretowej, modowej i produktowej. Szerokość tła umożliwia sfotografowanie całej sylwetki człowieka. Umieszczenie w kadrze całej sylwetki stojącej jest oczywiście możliwe (lewy i prawy margines obok tła wypełnia się w programach do obróbki graficznej). Stosowany w zestawie montaż centralny doskonale sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń.

Domowe Studio Fotograficzne - Tło


Dlaczego kolor zielony?

Blue box (inaczej: bluescreen, GreenScreen, chroma key) to technika obróbki obrazu, polegająca na zamianie tła o w miarę jednolitym kolorze (pierwotnie niebieskim, stąd nazwa) na dowolny obraz. Szeroko stosowana w telewizji (najczęściej podczas prezentacji prognozy pogody i w programach informacyjnych) oraz w filmie (do umieszczania aktorów w komputerowo generowanym środowisku). Kolor tła to zazwyczaj niebieski lub zielony, ponieważ są one uważane za najmniej podobne do koloru skóry i najrzadziej pojawiają się w kostiumach i rekwizytach.

W cyfrowym nagraniu wideo kolor jest przedstawiany przez trzy liczby, oznaczające jasność składowych barw (RGB). Efekt blue box jest uzyskiwany poprzez proste porównanie wartości tych liczb w poszczególnych punktach w nagraniu z kolorem tła. Jeśli kolor się zgadza (dokładnie lub z pewną rozbieżnością), to w tym punkcie nagranie jest zastępowane przez alternatywne tło.

Osoba, która bierze udział w nagraniu z użyciem blue boksa, nie może mieć ubrań w podobnym kolorze, co tło, ponieważ zostaną one zastąpione przez alternatywny obraz. Nie może też trzymać przedmiotów w takim kolorze. Można to wykorzystać do zrobienia efektu niewidzialnej postaci, np. noszącej czapkę niewidkę.

W niektórych telewizjach w Polsce (np. TVP, TVN Meteo Active) blue box służy do prezentowania prognozy pogody. Telewizja publiczna w latach 1990–1992 wykorzystywała blue box w Wiadomościach w celu wygenerowania jednolitego niebieskiego tła i prezentowania animacji obok prezentera. W latach 1997–2002 w tym samym programie wykorzystywała blue box do generowania obrazu newsroomu za plecami prezentera. Źródło: Wikipedia.

Kluczowanie koloru na zielonym tle


GreenScreen - tło zielone

Szerokość i długość tkaniny na rolce całkowicie wystarcza do stworzenia ciągłego tła bez załamań (cykloramy) dla sfotografowania sylwetki. Kartonowa rolka zabezpiecza przed zagnieceniami w transporcie czy podczas przechowywania. Potencjalne zagięcia łatwo usunąć poprzez prasowanie parą lub obciążenie tła na mokro. Perforowana faktura tła minimalizuje refleksy od silnych punktów świetlnych. Kartonowa rolka, na którym nawinięte jest tło stanowi bazę do łatwego przechowywania i transportowania tła, umożliwia ponadto zawieszenie na belce studyjnej.

Kreatywne wykorzystanie tła wymaga od fotografia lub operatora kamery zaplanowania kadru oraz docelowego efektu oczekiwanego po zastosowaniu kluczowania. Oczywiście niezbędny będzie do tego komputer z oprogramowaniem. Dobra informacja jest taka, że na rynku istnieją darmowe wersje oprogramowania, które umożliwiają kluczowanie obrazu zarówno w fotografii jak i w filmie. Osobom rozpoczynającym pracę z zielonym tłem w roli greenscreenu, polecamy gorąco materiały publikowane w serwisie YouTube.

Uwaga dotycząca faktury materiału - osoby, które po raz pierwszy stykają się z fotograficznym tłem polipropylenowym obawiają się, że faktura tła zostanie uwidoczniona na zdjęciach. W rzeczywistych warunkach, obiekt pozostaje oddalony od tła o około 50 cm co wraz z płytką głębią ostrości powoduje, że faktura tła zostaje rozmyta.

Struktura tła polipropylenowego


Oświetlenie

Użyte w zestawie oświetlenie to klasyczne studyjne oświetlenie ciągłe - jednożarówkowe lampy typu softbox na statywach oświetleniowych. Softboxy wyposażone są w żarówki fotograficzne serii PureLight o standaryzowanych parametrach (temperatura barwowa 5500K oraz współczynnik odwzorowania barw CRI >90). Softboxy to podstawowy element studia fotograficznego. Używa się ich w celu zmiany właściwości światła: rozmiaru powierzchni świecącej, intensywności i kierunku światła. Zdobywają coraz większą popularność w realizacjach video. Alternatywa dla lamp typu kinoflo.

Softbox łagodzi przejścia tonalne między światłem i cieniem. Światło jest równomiernie rozprowadzane we wnętrzu softboxu i zachowuje identyczną moc na całej powierzchni dyfuzora. Na zewnątrz softbox jest matowo czarny, dzięki czemu nie odbija światła innych lamp. Rozkładanie i składanie jest wyjątkowo proste, a złożony softbox zajmuje niewiele miejsca. Wysoka jakość materiałów, z których wykonany jest softbox, gwarantuje bezproblemową eksploatację przez lata. Zaprojektowane i wykonane w sposób zapewniający bezpieczną pracę z żarówkami fluorescencyjnymi.

W zestawach typu SympleXstudio stosuje się minimum 2 lampy ze względu na wzajemne kompensowanie cieni - jedna lampa pełni rolę światła głównego, druga lampa - rolę światła dopełniającego. Moc użytych żarówek podana jest w specyfikacji technicznej (poniżej).

Oświetlenie do domowego studia fotograficznego


Dobór mocy oświetlenia

Podczas wyboru oświetlenia do studia fotograficznego należy zadbać o właściwą ilość światła niezbędnego do realizacji zamierzenia. W zestawach Domowego Studia Fotograficznego może znajdować się (w zależności od wersji) od 2 do 16 żarówek.

 • Natura nieożywiona nie wymaga mocnego świtała.
  Jeśli fotografowany przez ciebie obiekt nie jest żywą istotą możesz swobodnie używać lamp jednożarówkowych. W fotografii produktowej czas ekspozycji jest dowolny i zawsze można dobrać go tak by ekspozycja była poprawna. Przyda się statyw.
 • Uwaga na ludzi (i zwierzęta).
  Podczas fotografii ludzi i zwierząt czas ekspozycji jest ograniczony. Zwłaszcza fotografia dzieci i ruchliwych zwierząt wymaga zdecydowanie większej ilości światła. Lampy jednożarówkowe zdadzą egzamin na niewielkich odległościach (ok. 0,5 m).
 • Im szerszy kadr - tym więcej żarówek.
  Można przyjąć, że do portretu można użyć dwóch lamp jednożarówkowych. Podczas fotografowania w dużym zbliżeniu, odległość softboxu od twarzy jest niewielka i zapewnia właściwą ekspozycję. Zwiększanie kadru bardzo szybko wymusza zwiększenie ilości światła.
 • Moda na żywej modelce.
  Jeśli planujesz fotografię modową z modelką (modelem) wybierz zestawy z dwoma lub większą ilością softboksów czterożarówkowych.

Specyfikacja techniczna

 • Wysokość maks.: 200 cm
 • Wysokość min.: 85 cm
 • Szerokość: 170 cm
 • Waga kompletu: 2,3 kg
 • Tło: zielone, polipropylenowe, 1,6m x 5m
 • Moc:  65W
 • Moc zestawu:  130W
 • Zasilanie: 230V/50Hz sieciowe
 • Regulacja jasności: brak
 • Temperatura barwowa: 5500K
 • Odwzorowanie barw: CRI > 90

Składniki zestawu

 • Statyw studyjny: 1 szt. | CGLS-816B
 • Belka poprzeczna: 1 szt. | BEAM170
 • Tło: 1 szt. | TNT-G090-160
 • Klipsy: 2 szt. | FV-KLIP-0T
 • Żarówki: 2 szt. | PureLight
 • Softboxy 2 szt. | FlatLight 60x60 cm
 • Statywy oświetleniowe: 2 szt. | CGLS-801

Składniki Domowego Studia Fotograficznego

Colour
Zielony
Typ oświetlenia
Constant Light
Voltage
230V
Shape
Kwadrat
Rodzaj softboxu
Zintegrowany
Color temperature
5500K
Ilość żarówek
2
Moc
65
Moc zestawu
130
Rozmiar softboxa
60x60
Seria
SympleXStudio™
Material
Polypropylene
New product
No reviews
Product added to wishlist