• Pack

Zestaw z tłem RapidStudio™ 2x LED 150W/300W

CGRS-W2181

5907564616782

Dostępny
PLN439.00
VAT included

View price history

Lowest price in the last 30 days

Zestaw z tłem polipropylenowym i lampami punktowymi LED. Zdalnie sterowana jasność i temperatura barwowa (3600-6200K), moc 300W.

Stage™ to bazowe rozwiązanie studia fotograficznego, które umożliwia pracę bezpośrednio po rozstawieniu i jednocześnie daje szerokie możliwości rozbudowy w przyszłości. Zestaw Stage™ docenią zwłaszcza osoby, które planują rozbudowę studia lecz na dziś potrzebują rozwiązania możliwie najtańszego. Innowacyjne żarówki LED ze zdalnym sterowaniem dają gwarancję, że budowane przez nas studio pozostanie nowoczesne przez najbliższe lata.

promo_one.jpg

Zestaw zawiera tło fotograficzne oraz niezbędne akcesoria studyjne, umożliwiającego jego montaż w warunkach domowych, biurowych, szkolnych czy studyjnych. Prosta konfiguracja sprawdzi się wśród początkujących fotografów.

Zestaw Stage™ został przygotowany dla użytkowników w oparciu o wymagania stawiane przed domowym studio foto. Zawiera najważniejsze elementy umożliwiające budowę studia fotograficznego w warunkach domowych - zestaw do wieszania teł, podstawowe tło oraz oświetlenie. Białe tło zapewnia spełnienie wymagań określonych przez urzędy (zdjęcia do dokumentów) jak i serwisy sprzedażowe (fotografia produktowa). Moc oświetlenia umożliwia fotografię w zakresie kadrów od zbliżenia (portret, detal) po półzbliżenie (popiersie). W przypadku natury nieożywionej kadr ograniczony jest wyłącznie szerokością tła. Zestawu można użyć również do filmowania (live, stream, nauka zdalna). Wymagane jest wówczas użycie wyższych czułości.

 

Zestaw studia fotograficznego Stage™ umożliwia wykonanie zdjęć:

 • do dokumentów (dowody, paszporty, legitymacje, zdjęcia biometryczne)
 • portretowych (do dokumentów, makijaż, portret artystyczny)
 • produktowych (katalogi serwisy www, sklepy internetowy, platformy sprzedażowe)
 • do serwisu allegro (aukcje, kup teraz, miniatury)

 


Oświetlenie

Użyte w zestawie oświetlenie to innowacyjne, studyjne oświetlenie ciągłe - jednożarówkowe lampy LED na statywach oświetleniowych. Lampy wyposażone są w żarówki fotograficzne serii DaVinci o standaryzowanych parametrach (temperatura barwowa 3600-6200K oraz współczynnik odwzorowania barw CRI >90). Użycie śwaitła ciągłego w studiu domowym daje doskonały wgląd na bieżąco w uzyskiwane wyniki, umożliwia pracę z użyciem smartfonów oraz co istotne - umożliwia filmowanie.

W zestawach Stage™ stosuje się minimum 2 lampy ze względu na wzajemne kompensowanie cieni - jedna lampa pełni rolę światła głównego, druga lampa - rolę światła dopełniającego. Moc użytych żarówek podana jest w specyfikacji technicznej (poniżej).

Oświetlenie do domowego studia fotograficznego

Żarówki LED DaVinci™ (2 szt.)

Mocną stroną zestawu jest oświetlenie ze zdalną regulacją jasności i temperatury barwowej. Użyto tutaj bowiem innowacyjnych żarówek LED Bi-Color serii DaVinci™ regulowanych zdalnie za pomocą dołączonych pilotów

Zmienną temperaturę barwową uzyskuje się w żarówce w klasyczny sposób znany z lamp nakamerowych - poprzez montaż szachownicy diód luminescencyjnych o dwóch różnych temperaturach barwowych. Rozwiązanie to ma dodatkową zaletę polegającą na tym, że przesunięcia w widmie poszczególnych diód zwiększają efektywne odwzorowanie barwne dla całej żarówki. Zakres temperatur barwowych od 3600K do 6200K. Wysoka sprawność świetlna żarówki sprawia, że dla niskiego poboru mocy czynnej osiągamy bardzo wysoką luminancję, odpowiadającą żarówkom 300  watowym.

Matryce LED są osłonięte kloszem ochronnym rozpraszającym światło (dyfuzor) o powierzchni 112cm2, dzięki czemu emitowane światło ma przyjemny, miękki rozkład bez względu na intensywność. Na niewielkich odległościach zmiękczenie światła może odpowiadać lampie softbox lub beauty-dish. Żarówka daje bardzo miłe, relatywnie duże refleksy.

Generowane światło ma charakter ciągły, bez efektu migotania, umożliwia filmowanie z wyższymi klatkażami. Żarówka przeznaczona do pracy wewnątrz pomieszczeń, klasa ochrony IP20. Żarówka jest przeznaczona do zastosowań profesjonalnych w warunkach studia fotograficznego. Żarówka nie jest przeznaczona do pracy w warunkach gospodarstwa domowego. Obudowa żarówki nie jest szczelna hermetycznie.

LED bi-color

Statywy studyjne (2 szt.)

Lekki i stabilny statyw przeznaczony jest do pracy z małymi i średnimi lampami oraz zestawami oświetleniowymi w środowisku studyjnym, a także plenerowym. Doskonale sprawdzi się w konfiguracji z lampami światła błyskowego i stałego, softboxami, lampami halogenowymi typu RedHead, których łatwy montaż umożliwia głowica studyjna 16mm z gwintem uniwersalnym 1/4". Złożony statyw zajmuje niewiele miejsca, a jego montaż jest niezwykle prosty – posiada wygodne, profilowane zaciski sekcji. Maksymalna wysokość statywu po rozłożeniu to 200cm, natomiast wysokość robocza to 190cm.

Statyw studyjny

Oprawki studyjne (2 szt.)

Profesjonalna oprawa oświetleniowa umożliwia precyzyjne ustawienie źródła światła na fotografowany obiekt. Oprawa została wykonana z lekkiego i wytrzymałego tworzywa. Dedykowana jest dla żarówek światła stałego i kompaktowych lamp błyskowych z gwintem E27 oraz statywów oświetleniowych z końcówką o grubości 16mm. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji głowicy w przedziale +80°/-80° pozwala w prosty i wygodny sposób zmieniać ustawienie światła. Z tyłu oprawy znajduje się przewód dwużyłowy o długości 1,3m.

Oprawa oświetleniowa CU01


Regulowana temperatura barwowa

Źródła światła użyte w zestawie Stage™ umożliwiają płynną regulację temperatury barwowej. Daje to bardzo szerokie możliwości dopasowania się do światła zastanego, tworzenia nastroju ujęcia zgodnego z przedstawianą tematyką, twórcze eksperymeny z zastosowaniem świateł o różnych temperaturach barwowych.

Przyczyny, dla których używamy regulacji temperatury barwowej są różne. Jednym z najczęściej podawanych powodów jest użycie światłą zastanego - może to być światło dzienne wpadające przez okno, może być to sztuczne światło z lamp na suficie pomieszczenia. Jeśli użyjemy lamp o różnej temperaturze barwowej będzie to widoczne w uzyskiwanym kadrze, a co istotne - uniemożliwi nam uzyskanie naturalnej (neutralnej) bieli, szarości oraz odcieni skóry. Aby temu przeciwdziałać regulujemy tak temperaturę lamp aby dopasować ją do temperatury światła w pomieszczeniu lub światła słonecznego (ciepłe w dni słoneczne, chłodne - w pochmurne). Wówczas światło zastane polepsza ekspozycję i nie psuje nam "balansu bieli" - równowagi temperatur barwowych świateł w kadrze.

Innym powodem, dla którego będziemy chcieli zmieniać temperaturę barwową jest podkreślenie tonu skóry. Osoby zajmujące się wizażem, wiedzą, że makijaż może wyglądać inaczej w pomieszczeniu, inaczej na zewnątrz. Regulując temperaturę barwową światłą możemy sprawdzać makijaż w różnych sytuacjach. Wykonując zdjęcie czy nagrywając film, możemy podkreślić efekt o który nam chodzi - ocieplenie tonu skóry lub przeciwnie - jego ochłodzenie, dla osób o jacnej karnacji i żółtych tonach we włosach.

Domowe studio fotograficzne


Zestaw z tłem

Zestaw do wieszania teł składa się z dwóch statywów studyjnych CGLS-816B oraz przymocowanej do nich składanej belki dwuelementowej. Stelaż umożliwia zawieszenie różnych teł fotograficznych (kartonowych, winylowych czy tkaninowych) do 5 kg oraz o maksymalnej szerokości 165 cm. Tła mogą być zawieszone na wysokość: od 83 cm do nawet 205 cm.
Belka została przymocowana do statywów za pomocą nakrętek motylkowych, co zapobiega jej podrywaniu podczas podnoszenia tła do góry. Rozwijanie tła z rolki blokowane jest poprzez wpięcie dwóch uchwytów (żabek) dołączonych do zestawu.

Zestaw z tłem

Tło białe

Lekkie i ekonomiczne tło fotograficzne będące tkaniną polipropylenową zapewnia wysoką trwałość i odporność na studyjne warunki - zalania, załamania, rozdarcia. Kartonowa rolka zabezpiecza przed zagnieceniami w transporcie czy podczas przechowywania. Potencjalne zagięcia łatwo usunąć poprzez prasowanie parą lub obciążenie tła na mokro.

Szerokość i długość tkaniny na rolce całkowicie wystarcza do stworzenia całego tła bez załamań (cykloramy) dla sfotografowania sylwetki. Perforowana faktura tła minimalizuje refleksy od silnych punktów świetlnych.

Uwaga dotycząca faktury materiału - osoby, które po raz pierwszy stykają się z fotograficznym tłem polipropylenowym obawiają się, że faktura tła zostanie uwidoczniona na zdjęciach. W rzeczywistych warunkach, obiekt pozostaje oddalony od tła o około 50 cm co wraz z płytką głębią ostrości powoduje, że faktura tła zostaje rozmyta.

Sprzedajemy tło z tuleją – to bardzo ułatwia pracę, transport i przechowywanie.

Faktura materiału

Uwaga dotycząca faktury materiału - osoby, które po raz pierwszy stykają się z fotograficznym tłem polipropylenowym obawiają się, że faktura tła zostanie uwidoczniona na zdjęciach. W rzeczywistych warunkach, obiekt pozostaje oddalony od tła o około 50 cm co wraz z płytką głębią ostrości powoduje, że faktura tła zostaje rozmyta. Użycie przesłony poniżej 8 powoduje, że struktura tła jest niewidoczna.

Struktura tła


Dobór mocy oświetlenia

Podczas wyboru oświetlenia do studia fotograficznego należy zadbać o właściwą ilość światła niezbędnego do realizacji zamierzenia.

 • Natura nieożywiona nie wymaga mocnego światła.
  Jeśli fotografowany przez ciebie obiekt nie jest żywą istotą możesz swobodnie używać lamp jednożarówkowych. W fotografii produktowej czas ekspozycji jest dowolny i zawsze można dobrać go tak by ekspozycja była poprawna. Przyda się statyw.
 • Uwaga na ludzi (i zwierzęta).
  Podczas fotografii ludzi i zwierząt czas ekspozycji jest ograniczony. Zwłaszcza fotografia dzieci i ruchliwych zwierząt wymaga zdecydowanie większej ilości światła. Lampy jednożarówkowe zdadzą egzamin na niewielkich odległościach (ok. 0,5 m).
 • Im szerszy kadr - tym więcej żarówek.
  Można przyjąć, że do portretu można użyć dwóch lamp jednożarówkowych. Podczas fotografowania w dużym zbliżeniu, odległość softboxu od twarzy jest niewielka i zapewnia właściwą ekspozycję. Zwiększanie kadru bardzo szybko wymusza zwiększenie ilości światła.
 • Moda na żywej modelce.
  Jeśli planujesz fotografię modową z modelką (modelem) wybierz zestawy z dwoma lub większą ilością softboksów czterożarówkowych.

Specyfikacja techniczna zestawu

 • Kod producenta : CGSG-W2182
 • Szerokość maks. : 165 cm
 • Wysokość : 205 cm
 • Belka : Dwusekcyjna
 • Kolor tła : Biały
 • Długość tła : 5 m
 • Materiał : Polipropylen
 • Rolka : tak, karton
 • ------------------------
 • Zasilanie : sieciowe 230V / 50Hz
 • Punkty świetlne : 2 szt / 155W / 300W
 • Temperatura barwowa : 3600 - 6200K
 • Emisja : LED 
 • Waga : 4 kg

Składniki zestawu

 • Żarówki światła ciągłego 2 szt. | 150W DaVinci™
 • Oprawy oświetleniowe 2 szt. | CU01
 • Statywy studyjne oświetleniowe 2 szt. | CGLS-802
 • Statywy studyjne z motylkami 2 szt. | CGLS-816B
 • Zaciski studyjne do tła 2 szt. | FV-KLIP-0T
 • Tło białe polipropylenowe 1 szt. | TNT-W01-160
 • Belka do wieszania tła 1 szt. | BEAM095170
Colour
White
Typ oświetlenia
Constant Light
Voltage
230V
Ilość żarówek
2
Moc
150
Moc zestawu
300
Mocowanie
E27
Seria
RapidStudio™
New product
No reviews
Product added to wishlist