Filtr szary regulowany NDx2-NDx400-FADER-77mm

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Filtr pełny szary, regulowany, typ Fader, zakres ND2-400, redukcja światła w zakresie od 1 do 8 działek przesłony), średnica 77 mm.
Kod producenta: GL-ND2-400-77

Dostępność: Tak

Cena podstawowa: 79,00 zł

Cena promocyjna 67,00 zł

Cena podstawowa: 79,00 zł

Cena promocyjna 67,00 zł

GreenL

Opis produktu

Szczegóły

Filtr typu Fader to filtr szary pozwalający na pełną i płynną regulację ściemniania światła w zakresie od NDx2 do NDx400 (redukcja światła w zakresie od 1 do 8 działek przysłony). Płynna regulacja zastępuje potrzebę stosowania oddzielnych filtrów NDx2, NDx4, NDx8 i ich uciążliwego zmieniania.

Obsługa filtra jest wyjątkowo prosta: wystarczy przekręcić zewnętrzny pierścień, ustawiając daną przysłonę według skali na filtrze. Możliwość płynnej regulacji jasności sceny – od dwukrotnego osłabienie strumienia światła, maksymalnie do 256-krotnego zmniejszenia jasności sceny, daje fantastyczne możliwości kreacji obrazu.

Tego typu filtry to efekt połączenia dwóch filtrów polaryzacyjnych liniowych z możliwością regulowania płaszczyzny ich wzajemnego położenia. W zależności od ustawienia ich względem siebie można uzyskać efekt od minimalnego wygaszenia padającego światła, poprzez częściowe wygaszenie, które rośnie w miarę obracania jednego filtra względem drugiego, aż po niemal całkowite wygaszenie. Używane są w celu zmniejszenia ilości światła docierającego do elementu światłoczułego (film, matryca). Dają kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości, nie powodując zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Umożliwiają wydłużenie czasu ekspozycji w celu pokazania ruchu na zdjęciu, lub otwarcie mocniej przesłony w celu zmniejszenia głębi ostrości. Mają neutralnie szarą tonację - nie zmieniają barwy rejestrowanego obrazu.

Filtr wykonany jest ze szkła optycznego, co daje gwarancję najwyższej jakości, wysokiego kontrastu i odwzorowania kolorów. Pokryty wielowarstwową jonową powłoką przeciwodblaskową redukującą refleksy, flary oraz inne zniekształcenia. Szkło jest antystatyczne.

Pierścień – 77 mm jest dwustronnie gwintowany. Jeden gwint służy do montażu na obiektywie lub tulejce, drugi większy o jeden rozmiar na który możemy mocować kolejne akcesoria. Pierścień wykonany z aluminium, czernionego galwanicznie. Odporny na wyrabianie się i ścieranie.

Filtr jest kompatybilny z każdym obiektywem o średnicy 77 mm. Filtr montuje się na obiektywie lustrzanki nakręcając go bezpośrednio na obiektyw, natomiast w większości kompaktów mocuje się go do uprzednio założonej tulejki.

W komplecie ochronne etui na filtr.

Specyfikacja

  • Model: GL-ND2-400-77
  • Średnica filtra: 77 mm
  • Średnica przedniego gwintu: 82 mm
  • Transmisja światła: ND2 ~ ND400
  • Nie zakłóca pracy autofocusa
  • Gwarancja: 12 miesięcy

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Model GL-ND2-400-77
Waga 0.0200
Producent GreenL
Typ filtra Pełny
Obiektyw b.d.
Rozmiar adaptera 77mm
Kolor Szary
Materiał Stal, Szkło

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.