(22) 862 88 99, 600 500 179

Filtr polaryzacyjny kołowy CPL TIAN-YA 55mm

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Filtr polaryzacyjny, kołowy. Gwint 55 mm. Szkło optyczne, powłoka antyrefleksyjna, antystatyczna. Pierścień aluminiowy, dwustronnie gwintowany. Nie zakłóca autofocusa.
Kod producenta: TY-CPL-55

Dostępność: Brak w magazynie

Cena podstawowa: 27,00 zł

Cena promocyjna 22,00 zł

Tianya
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Filtr polaryzacyjny to niezbędnik każdego fotografa; używany głównie w fotografii krajobrazowej, plenerowej. Filtry polaryzacyjne zawierają szkło lub powłokę blokującą polaryzację promieni słońca w jednej płaszczyźnie. Stosuje się je w celu wzmocnienia nasycenia barw oraz kontrastowości zdjęcia. Pozwalają np. na pogłębienie błękitu nieba oraz podkreślenie bieli i struktury chmur. Umożliwiają także zlikwidowanie refleksów z powierzchni szklanych i wody. Na rynku dostępne są 2 rodzaje filtrów polaryzacyjnych: kołowy i liniowy. Bardziej popularnym wśród fotografów jest filtr kołowy, który w odróżnieniu od filtra liniowego, może współpracować z dowolnym aparatem, ponieważ nie powoduje zakłócenia pracy autofocusa.

Prezentowany tutaj filtr polaryzacyjny kołowy firmy TIAN-YA charakteryzuje się wyjątkową precyzją wykonania i skutecznością polaryzacji światła.

Wykonany jest ze szkła optycznego, co daje gwarancję najwyższej jakości, wysokiego kontrastu i odwzorowania kolorów. Pokryty powłoką przeciwodblaskową redukująca refleksy, flary oraz inne zniekształcenia. Szkło jest antystatyczne.

Pierścień – 55 mm wykonany z aluminium, czernionego galwanicznie. Pierścień jest dwustronnie gwintowany, można go zatem łączyć z innymi filtrami (np. UV) oraz osłoną przeciwsłoneczną. Filtr montuje się na obiektywie lustrzanki nakręcając go bezpośrednio na obiektyw, natomiast w większości kompaktów mocuje się go do uprzednio założonej tulejki.

W komplecie ochronne etui na filtr.

Specyfikacja techniczna

 • Model: TY-CPL-55
 • Średnica: 55 mm 
 • Nie zakłóca pracy autofocusa 
 • Materiał: szkło optyczne
 • Pierścień: aluminium, czernione galwanicznie 
 • Podwójnie gwintowany pierścień, odporny na odkształcanie 
 • Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne 
 • Łatwy w użytkowaniu 
 • Szkło jest antystatyczne, nie przyciąga kurzu 
 • W komplecie ochronne etui
 • Gwarancja: 12 miesięcy

Wskazówki użycia filtru

 • W przypadku używania wielu filtrów naraz filtr polaryzacyjny powinien zostać umieszczony najbardziej zewnętrznie. Umieszczenie za innymi filtrami mogłoby spowodować redukcję ich funkcji.
 • W przypadku zdjęć plenerowych filtr działa najskuteczniej przy ustawieniu kąta filtrowania 90° w stosunku do kierunku padania światła. Kąt ten można ustalić za pomocą dłoni. Należy palec wskazujący skierować do słońca i wyprostować kciuk tak, aby utworzył z palcem wskazującym kąt zbliżony do 90°. Następnie wskaźnik obrotu zewnętrznego pierścienia na filtrze należy ustawić zgodnie ze wskazaniem kciuka.
 • Średni kąt polaryzacji światła słonecznego zmienia się wraz z kątem padania promieni. Powoduje to, że barwa nieba zmienia się od granatowoniebieskiej do jasnobłękitnej. Odpowiednie ustawienie filtra polaryzacyjnego może ten efekt dramatycznie zwiększyć lub znacznie zniwelować, co w lustrzankach można bezpośrednio obserwować w wizjerze.
 • Filtr daje wyraźne efekty podczas fotografowania ze słońcem z boku. Przy słońcu zza pleców, a także dokładnie pod światło efekt zmiany barw nieba i innych oświetlonych przez słońce obiektów jest niezauważalny.
 • Jeśli nie mamy lustrzanki, dobrym sposobem na przewidzenie efektu polaryzacji jest patrzenie przez okulary z filtrem polaryzacyjnym.
 • Fotografowanie panoramiczne (składane z kilku zdjęć)  wyklucza użycie filtra polaryzacyjnego, gdyż barwa nieba z jednego zdjęcia nigdy nie dopasuje się do drugiego.
 • Filtr polaryzacyjny obniża warunki ekspozycji o 1-2 EV, co należy wziąć pod uwagę przy ręcznym doborze tych warunków.
 • Źródło: Wikipedia

Dane techniczne

Dane techniczne

Model TY-CPL-55
Waga 0.0200
Producent Tianya
Typ filtra CPL
Obiektyw b.d.
Rozmiar adaptera 55mm
Kolor No
Materiał Aluminium, Szkło

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Zestaw COKIN PRO: 10 filtrów + etui

Zestaw COKIN PRO: 10 filtrów + etui

Cena podstawowa: 139,00 zł

Cena promocyjna 109,00 zł

Zestaw COKIN PRO 14w1 na dowolną średnicę

Zestaw COKIN PRO 14w1 na dowolną średnicę

Cena podstawowa: 144,00 zł

Cena promocyjna 120,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót