(22) 862 88 99, 600 500 179

Filtr polaryzacyjny kołowy 67mm GREEN.L CPL

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Filtr polaryzacyjny, kołowy. Gwint 67 mm. Szkło optyczne, powłoka antyrefleksyjna, antystatyczna. Pierścień aluminiowy, dwustronnie gwintowany. Nie zakłóca autofocusa.
Kod producenta: GL-CPL-67

Dostępność: w magazynie

Cena podstawowa: 45,00 zł

Cena promocyjna 30,50 zł

Cena podstawowa: 45,00 zł

Cena promocyjna 30,50 zł

GreenL
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Filtr polaryzacyjny to niezbędnik każdego fotografa; używany głównie w fotografii krajobrazowej, plenerowej. Filtry polaryzacyjne zawierają szkło lub powłokę blokującą polaryzację promieni słońca w jednej płaszczyźnie. Stosuje się je w celu wzmocnienia nasycenia barw oraz kontrastowości zdjęcia. Pozwalają np. na pogłębienie błękitu nieba oraz podkreślenie bieli i struktury chmur. Umożliwiają także zlikwidowanie refleksów z powierzchni szklanych i wody. Na rynku dostępne są 2 rodzaje filtrów polaryzacyjnych: kołowy i liniowy. Bardziej popularnym wśród fotografów jest filtr kołowy, który w odróżnieniu od filtra liniowego, może współpracować z dowolnym aparatem, ponieważ nie powoduje zakłócenia pracy autofokusa.

Prezentowany tutaj filtr polaryzacyjny kołowy firmy GREEN.L charakteryzuje się wyjątkową precyzją wykonania i skutecznością polaryzacji światła.

Wykonany jest ze szkła optycznego, co daje gwarancję najwyższej jakości, wysokiego kontrastu i odwzorowania kolorów. Pokryty powłoką przeciwodblaskową redukująca refleksy, flary oraz inne zniekształcenia. Szkło jest antystatyczne.

Pierścień – 67 mm wykonany z aluminium, czernionego galwanicznie. Pierścień jest dwustronnie gwintowany, można go zatem łączyć z innymi filtrami (np. UV) oraz osłoną przeciwsłoneczną. Filtr montuje się na obiektywie lustrzanki nakręcając go bezpośrednio na obiektyw, natomiast w większości kompaktów mocuje się go do uprzednio założonej tulejki.

W komplecie ochronne etui na filtr.

Specyfikacja

 • Model: GL-CPL-67
 • Gwarancja: 12 miesięcy

Wskazówki użycia filtru

 • W przypadku używania wielu filtrów naraz filtr polaryzacyjny powinien zostać umieszczony najbardziej zewnętrznie. Umieszczenie za innymi filtrami mogłoby spowodować redukcję ich funkcji.
 • W przypadku zdjęć plenerowych filtr działa najskuteczniej przy ustawieniu kąta filtrowania 90° w stosunku do kierunku padania światła. Kąt ten można ustalić za pomocą dłoni. Należy palec wskazujący skierować do słońca i wyprostować kciuk tak, aby utworzył z palcem wskazującym kąt zbliżony do 90°. Następnie wskaźnik obrotu zewnętrznego pierścienia na filtrze należy ustawić zgodnie ze wskazaniem kciuka.
 • Średni kąt polaryzacji światła słonecznego zmienia się wraz z kątem padania promieni. Powoduje to, że barwa nieba zmienia się od granatowoniebieskiej do jasnobłękitnej. Odpowiednie ustawienie filtra polaryzacyjnego może ten efekt dramatycznie zwiększyć lub znacznie zniwelować, co w lustrzankach można bezpośrednio obserwować w wizjerze.
 • Filtr daje wyraźne efekty podczas fotografowania ze słońcem z boku. Przy słońcu zza pleców, a także dokładnie pod światło efekt zmiany barw nieba i innych oświetlonych przez słońce obiektów jest niezauważalny.
 • Jeśli nie mamy lustrzanki, dobrym sposobem na przewidzenie efektu polaryzacji jest patrzenie przez okulary z filtrem polaryzacyjnym.
 • Fotografowanie panoramiczne (składane z kilku zdjęć)  wyklucza użycie filtra polaryzacyjnego, gdyż barwa nieba z jednego zdjęcia nigdy nie dopasuje się do drugiego.
 • Filtr polaryzacyjny obniża warunki ekspozycji o 1-2 EV, co należy wziąć pod uwagę przy ręcznym doborze tych warunków.
 • Źródło: Wikipedia

Dane techniczne

Dane techniczne

Model GL-CPL-67
Waga 0.0200
Producent GreenL
Typ filtra CPL
Obiektyw b.d.
Rozmiar adaptera 67mm
Kolor No
Materiał Aluminium, Szkło

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót