COKIN P Filtr pełny szary ND2 GREEN.L zam. P152

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Filtr szary pełny ND2 systemu Cokin P. Odpowiednik P152. Przepuszczalność 80%. Powłoka przeciwodblaskowa, antystatyczna.
Kod producenta: GL-ND2-P152

Dostępność: Brak w magazynie

19,00 zł
GreenL

Opis produktu

Szczegóły

Czym jest system Cokin

System Cokin to wyjątkowa koncepcja zespołu filtrów i ich mocowania. Pozwala na wykorzystanie jednego zestawu filtrów do obiektywów o różnych średnicach. Zasada jest prosta, oparta na uniwersalnym uchwycie do filtrów, pasującym do wielu aparatów fotograficznych. Wystarczy zamocować adapter na obiektywie, do niego przyczepić holder, a następnie zastosować filtr lub filtry. Dokupując adaptery o innych rozmiarach możemy korzystać z tego samego holdera i tych samych filtrów przy obiektywach o różnych średnicach. To wyjątkowo skuteczne i przede wszystkim oszczędne rozwiązanie.

 

Filtry szare ND (Neutral Density) używane są w celu zmniejszenia ilości światła docierającego do elementu światłoczułego (film, matryca). Dają kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości, nie powodując zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Umożliwiają wydłużenie czasu ekspozycji w celu pokazania ruchu na zdjęciu, lub otwarcie mocniej przesłony w celu zmniejszenia głębi ostrości. Mają neutralnie szarą tonację - nie zmieniają barwy rejestrowanego obrazu.

Oferowany tutaj filtr szary pełny NDx2 pozwala zmniejszyć ilość światła docierającego do materiału światłoczułego o 1 działkę przesłony, czyli wydłużyć 2-krotnie czas naświetlania. Ma przepuszczalność 80 %, dzięki czemu wyklucza prześwietlenie jasnych partii obrazu, pozwalając zastosować dłuższy czas dla partii ciemnych - uzyskujemy tym samym więcej detali. Umożliwia ponadto większe otwarcie przesłony i otrzymanie mniejszej głębi ostrości. Jest niezbędny podczas fotografowania mocno oświetlonych scen, krajobrazów, wody, etc.

Filtr wykonany jest ze z tego samego tworzywa, co oryginalne filtry COKIN, zapewnia najwyższą przejrzystość, doskonały kontrast i odwzorowanie kolorów - czyli najwyższą jakość zdjęć. Pokryty wielowarstwową jonową powłoką przeciwodblaskową redukującą refleksy, flary oraz inne zniekształcenia. .

Filtry marki GREEN.L są w pełni kompatybilne z akcesoriami COKIN i w 100% z nimi zgodne. To idealne odpowiedniki filtrów tej marki, o identycznym kolorze, intensywności barwy i stopniu gradacji. W zestawie ochronne etui.

Specyfikacja techniczna

  • Model: GL-ND2-P152
  • Gwarancja: 12 miesięcy

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Model GL-ND2-P152
Waga 0.0200
Producent GreenL
Kolor No
Typ filtra Koloryzujący, Pełny
Materiał Tworzywo

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Zestaw COKIN PRO: 10 filtrów + etui

Zestaw COKIN PRO: 10 filtrów + etui

Cena podstawowa: 139,00 zł

Cena promocyjna 109,00 zł

Zestaw COKIN PRO 14w1 na dowolną średnicę

Zestaw COKIN PRO 14w1 na dowolną średnicę

Cena podstawowa: 144,00 zł

Cena promocyjna 120,00 zł