(22) 862 88 99, 600 500 179

Camera Slider Roll 80R

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

VS80R to slider o pełnej długości profilu roboczego 80 cm z techniką przesuwu opartą na rolkach wewnętrznych, przeznaczony do lekkich kamer oraz lustrzanek. Pozwala na płynne prowadzenie w poprzek osi kamery (slide) oraz rejestrowanie obrazu wideo w perspektywie przesuwu po linii (dolly zoom in/out).
Kod producenta: VS80R

Dostępność: Brak w magazynie

279,00 zł
CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Camera Slider Roll VS80R to slider o pełnej długości profilu roboczego 80 cm z techniką przesuwu opartą na rolkach wewnętrznych, przeznaczony do lekkich kamer oraz lustrzanek. Pozwala na płynne prowadzenie w poprzek osi kamery (slide) oraz rejestrowanie obrazu wideo w perspektywie przesuwu po linii (dolly zoom in/out).

Slider zbudowany jest ze stopu aluminium i tworzyw sztucznych. Stanowi to lekką konstrukcję o dużej nośności - aż do 15 kg obciążenia. Model posiada wbudowane łożyska.

Wózek jezdny posiada poziomicę w celu poprawnego ustalenia położenia kamery względem filmowanego obiektu. Wózek posiada również hamulec, zabezpieczający przed niepożądanym ruchem wózka po skończonym ujęciu.

Zestaw jest wyposażony w stopki montażowe, zapewniające stabilność. Dodatkowo na jego długości znajdują się otwory statywowe 1/4'' umożliwiające na stabilny montaż slidera na statywach. Daje nam to możliwość rejestracji wideo na dowolnej wysokości.

Zastosowanie

Slider jest urządzeniem umożliwiającym stabilne przesuwanie kamery (lustrzanki) w trakcie kręcenie ujęcia. Dzięki temu ujęcie zyskuje profesjonalny wygląd znany z wysokobudżetowych produkcji filmowych gdzie statyw, kamera i operator (szwenkier) przesuwani są na specjalnym wózku (dolly).

Ponieważ ujęcia takie nie są długie (zazwyczaj kilka sekund) typowa długość szyny slidera zawiera się od kilkudziesięciu do stu-kilkudziesięciu centymetrów. W zależności od ustawienia slidera względem osi obiektywu można osiągać kilka najbardziej popularnych ujęć.

 • slide - ruch poziomy kamery w poprzek osi obiektywu
 • dolly zoom in - ruch poziomy kamery wzdłuż osi obiektywu w stronę filmowanego obiektu. Ujęcie to nieco przypomina zoom in ale nie występuje zmiana ogniskowej.
 • dolly zoom out - ruch poziomy kamery wzdłuż osi obiektywu w stronę przeciwną od filmowanego obiektu. Ujęcie to nieco przypomina zoom out ale nie występuje zmiana ogniskowej.
 • lift-up - ruch pionowy (z dołu do góry) kamery w poprzek osi obiektywu
 • drop-down - ruch pionowy (z góry do dołu) kamery w poprzek osi obiektywu. Lift-up i lift down są ujęciami, chętnie używanymi do pokazania zaskakujących detali leżących na podłodze czy na stole.

Rodzaje ujęć za pomocą slidera

Technika przesuwu

Slidery serii Pro wykorzystują rolki umieszczone wewnątrz profilu slidera. Płynność przesuwu jest niezależna od obciążenia a mechanizm rolek jest lepiej zabezpieczony przed przypadkowym zablokowaniem.

Rolki wewnętrzne

Współpraca z głowicami

Należy pamiętać o tym, że wszystkie dostępne na rynku slidery sprzedawane są bez głowic - głównie dlatego, że wyposażenie w gwint 3/8 cala umożliwia współpracę z większością głowic fotograficznych i video. Do pracy ze sliderami polecamy szczególnie trzy rodzaje głowic:

 • głowice kulowe
 • głowice 3D
 • głowice 2D z rączką

Współpraca z głowicami

 

Dane techniczne

 • Materiał : aluminium
 • Długość prowadnic : 80,6cm
 • Długość slidera : 83cm
 • Szerokość wózka : 7cm
 • Waga : 1,9kg
 • Udźwig : 15kg
 • Rodzaj łożyskowania : 4 łożyska kulkowe
 • W zestawie : futerał

Dane techniczne

Dane techniczne

Model VS80R
Producent CineGEN
Kolor Czarny
Materiał Aluminium
Waga 1.9000
Długość po złożeniu 80
Technika przesuwu Rolki wewnętrzne
Obciążenie maksymalne 15

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót