(22) 862 88 99, 600 500 179

Camera Slider PRO 120

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

VS120PRO to slider o pełnej długości profilu roboczego 120cm, z techniką przesuwu opartą o rolki umieszczone wewnątrz profilu. Przeznaczony do lekkich kamer oraz lustrzanek. Pozwala na płynne prowadzenie w poprzek osi kamery (slide) oraz rejestrowanie obrazu wideo w perspektywie przesuwu po linii (dolly zoom in/out).
Kod producenta: VS120PRO

Dostępność: Brak w magazynie

829,00 zł
CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

VS120PRO to slider o pełnej długości profilu roboczego 120cm z techniką przesuwu opartą o rolki umieszczone wewnątrz profilu. Technika ta cechuje się większą niezawodnością, większymi obciążeniami. Slider przeznaczony do kamer oraz lustrzanek wraz z osprzętem.

Zerwij z nudą!

Dodaj ruch do swoich ujęć!

Slider pozwala na płynne prowadzenie w poprzek osi kamery (tzw. slideprzesuw boczny) oraz rejestrowanie obrazu wideo w perspektywie przesuwu po linii (tzw. dolly zoom in/out - najazd/odjazd). Montaż na statywach (pod kątem) rozszerza możliwe kombinacje ujęć.

Prowadnica slidera wykonana jest ze sztywnego aluminium w kolorze czarnym o długości 120 cm, nacechowanego w górnej części dwiema miarkami: w centymetrach (0~120) i w calach (0~47), co ułatwia precyzyjny przesuw rejestratora obrazu. Złożony przekrój profilu solidnie zabezpiecza przed odkształceniami podczas pracy z cięższym sprzętem. Dwa otwory montażowe 1/4" na końcach profilu, i jeden centralny otwór 3/8" (wyposażony dodatkowo w redukcję do 1/4") w spodniej części slidera umożliwiają montaż na jednym statywie (centralnie) lub dwóch statywach (skrajnie). Slider bardzo dobrze pracuje również bez użycia statywów dzięki umieszczonym na końcach szyn podporom, wyposażonym w nóżki z regulacją wysokości i gumowymi końcówkami zapobiegającymi ślizganiu na gładkich płaszczyznach. Poziomowanie profilu można regulować dla czterech nóg niezależnie w zakresie 2 cm - dzięki temu slider można rozłożyć i pewnie wypoziomować w plenerze na nieregularnym podłożu (kamienne murki, ławki, skałki itp.)

Zmia­na poło­że­nia ka­me­ry w tra­kcie uję­cia za­sa­dni­czo wpły­wa na wy­gląd sce­ny w filmie. Jazda ka­me­ro­wa to jeden z pod­sta­wo­wych za­bie­gów ope­ra­tor­skich.
Dramatyzm ujęcia rośnie!

Slider pracuje z każdym rodzajem głowic fotograficznych i video wyposażonych w otwory montażowe 3/8" i 1/4"

Slider z głowicą 2D

Zastosowanie

Slider jest urządzeniem umożliwiającym stabilne przesuwanie kamery (lustrzanki) w trakcie kręcenie ujęcia. Dzięki temu ujęcie zyskuje profesjonalny wygląd znany z wysokobudżetowych produkcji filmowych, gdzie statyw, kamera i operator (szwenkier) przesuwani są na specjalnym wózku (dolly).

Ponieważ ujęcia takie nie są długie (zazwyczaj kilka sekund), typowa długość szyny slidera zawiera się od kilkudziesięciu do stu-kilkudziesięciu centymetrów. W zależności od ustawienia slidera względem osi obiektywu można osiągać kilka najbardziej popularnych ujęć.

 • slide - ruch poziomy kamery w poprzek osi obiektywu (przesuw boczny)
 • dolly zoom in - najazd - ruch poziomy kamery wzdłuż osi obiektywu w stronę filmowanego obiektu. Ujęcie to nieco przypomina zoom in ale nie występuje zmiana ogniskowej.
 • dolly zoom out - odjazd - ruch poziomy kamery wzdłuż osi obiektywu w stronę przeciwną od filmowanego obiektu. Ujęcie to nieco przypomina zoom out ale nie występuje zmiana ogniskowej.
 • lift-up - ruch pionowy (z dołu do góry) kamery w poprzek osi obiektywu
 • drop-down - ruch pionowy (z góry do dołu) kamery w poprzek osi obiektywu. Lift-up i lift down są ujęciami, chętnie używanymi do pokazania zaskakujących detali leżących na podłodze czy na stole.
Rodzaje ujęć za pomocą slidera
 

Technika przesuwu

Rolki wewnętrzne
Slidery serii Pro wykorzystują rolki umieszczone wewnątrz profilu slidera. Płynność przesuwu jest niezależna od obciążenia a mechanizm rolek jest lepiej zabezpieczony przed przypadkowym zablokowaniem.

Przesuwne sanki wyposażone są w śrubę montażową 1/4" z redukcją do 3/8", co pozwala zamontować na nich praktycznie każdą kamerę i aparat. W sankach znajdziemy również dwa otwory montażowe 1/4', umożliwiające ewentualny montaż dodatkowego osprzętu, oraz poziomicę ułatwiającą kontrolę położenia slidera.

 

Współpraca z głowicami

Należy pamiętać o tym, że wszystkie dostępne na rynku slidery sprzedawane są bez głowic - głównie dlatego, że wyposażenie w gwint 3/8 cala umożliwia współpracę z większością głowic fotograficznych i video. Do pracy ze sliderami polecamy szczególnie trzy rodzaje głowic:

 • głowice kulowe
 • głowice 3D
 • głowice 2D z rączką
 • Współpraca z głowicami
 

Specyfikacja

 • Długość: 120 cm
 • Waga: 1900 g
 • Otwory montażowe: 1/4" oraz 3/8"
 • Składane nóżki z regulacją wysokości
 • W zestawie wygodna torba transportowa

Dane techniczne

Dane techniczne

Model VS120PRO
Producent CineGEN
Kolor Czarny
Materiał Aluminium, Tworzywo
Waga 1.9000
Długość po złożeniu b.d.
Technika przesuwu Rolki wewnętrzne
Obciążenie maksymalne 8

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Camera Slider Light 120

Camera Slider Light 120

Cena podstawowa: 279,00 zł

Cena promocyjna 234,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót