(22) 862 88 99, 600 500 179

Camera Slider PRO 100

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

VS100PRO to slider o pełnej długości profilu roboczego 100cm z techniką przesuwu opartą na rolkach wewnętrznych, przeznaczony do lekkich kamer oraz lustrzanek. Pozwala na płynne prowadzenie w poprzek osi kamery (slide) oraz rejestrowanie obrazu wideo w perspektywie przesuwu po linii (dolly zoom in/out).
Kod producenta: VS100PRO

Dostępność: Brak w magazynie

769,00 zł
CineGEN
 • Ekspresowa wysyłka wysyłka towaru w max. 24h
 • Wsparcie techniczne infolinia produktowa i helpdesk
 • Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Jak chcesz dostać swoją paczkę?

kurier (płatność e-przelewem) 13,00 zł
kurier (płatność przy odbiorze) 18,00 zł
odbiór osobisty 0,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

VS100PRO to slider o pełnej długości profilu roboczego 100cm z techniką przesuwu opartą o rolki umieszczone wewnątrz profilu. Technika ta cechuje się większą niezawodnością, większymi obciążeniami. Przeznaczony do kamer oraz lustrzanek wraz z osprzętem.

Zerwij z nudą!

Dodaj ruch do swoich ujęć!

Slider pozwala na płynne prowadzenie w poprzek osi kamery (tzw. slide) oraz rejestrowanie obrazu wideo w perspektywie przesuwu po linii (tzw. dolly zoom in/out). Montaż na statywach (pod kątem) rozszerza możliwe kombinacje ujęć.

Prowadnica slidera wykonana jest ze sztywnego aluminium a złożony przekrój profilu zabezpiecza przed odkształceniami podczas pracy z cięższym sprzętem. Pięć otworów montażowych 1/4cala i jeden otwór 3/8cala (centralny) umożliwia montaż na jednym statywie (centralnie) lub dwóch statywach (na zewnątrz). Slider bardzo dobrze pracuje również bez użycia statywów dzięki podporom umieszczonym na końcach szyn, wyposażonym w nóżki z regulacją wysokości. Rozstaw podpór można regulować dla czterech nóg niezależnie - dzięki temu slider można rozłożyć i wypoziomować w plenerze na nieregularnym podłożu (kamienne murki, ławki, skałki itp.)

Zmia­na poło­że­nia ka­me­ry w tra­kcie uję­cia za­sa­dni­czo zmie­nia wy­gląd sce­ny w filmie. Jazda ka­me­ro­wa to jeden z pod­sta­wo­wych za­bie­gów ope­ra­tor­skich.
Dramatyzm rośnie!

Slider pracuje z każdym rodzajem głowic fotograficznych i video wyposażonym w otwór montażowy 3/8"

Slider z głowicą 2D

Zastosowanie

Slider jest urządzeniem umożliwiającym stabilne przesuwanie kamery (lustrzanki) w trakcie kręcenie ujęcia. Dzięki temu ujęcie zyskuje profesjonalny wygląd znany z wysokobudżetowych produkcji filmowych gdzie statyw, kamera i operator (szwenkier) przesuwani są na specjalnym wózku (dolly).

Ponieważ ujęcia takie nie są długie (zazwyczaj kilka sekund) typowa długość szyny slidera zawiera się od kilkudziesięciu do stu-kilkudziesięciu centymetrów. W zależności od ustawienia slidera względem osi obiektywu można osiągać kilka najbardziej popularnych ujęć.

 • slide - ruch poziomy kamery w poprzek osi obiektywu
 • dolly zoom in - ruch poziomy kamery wzdłuż osi obiektywu w stronę filmowanego obiektu. Ujęcie to nieco przypomina zoom in ale nie występuje zmiana ogniskowej.
 • dolly zoom out - ruch poziomy kamery wzdłuż osi obiektywu w stronę przeciwną od filmowanego obiektu. Ujęcie to nieco przypomina zoom out ale nie występuje zmiana ogniskowej.
 • lift-up - ruch pionowy (z dołu do góry) kamery w poprzek osi obiektywu
 • drop-down - ruch pionowy (z góry do dołu) kamery w poprzek osi obiektywu. Lift-up i lift down są ujęciami, chętnie używanymi do pokazania zaskakujących detali leżących na podłodze czy na stole.
Rodzaje ujęć za pomocą slidera
 

Technika przesuwu

Slidery serii Pro wykorzystują rolki umieszczone wewnątrz profilu slidera. Płynność przesuwu jest niezależna od obciążenia a mechanizm rolek jest lepiej zabezpieczony przed przypadkowym zablokowaniem.

Rolki wewnętrzne
 

Współpraca z głowicami

Należy pamiętać o tym, że wszystkie dostępne na rynku slidery sprzedawane są bez głowic - głównie dlatego, że wyposażenie w gwint 3/8 cala umożliwia współpracę z większością głowic fotograficznych i video. Do pracy ze sliderami polecamy szczególnie trzy rodzaje głowic:

 • głowice kulowe
 • głowice 3D
 • głowice 2D z rączką
Współpraca z głowicami
 

Specyfikacja

 • Długość: 100 cm
 • Waga: 1900 g
 • Otwory montażowe: 1/4" oraz 3/4"
 • Składane nóżki z regulacją wysokości
 • W zestawie wygodna torba transportowa

Dane techniczne

Dane techniczne

Model VS100PRO
Producent CineGEN
Kolor Czarny
Materiał Aluminium, Tworzywo
Waga 1.9000
Długość po złożeniu b.d.
Technika przesuwu Rolki wewnętrzne
Obciążenie maksymalne 8

Opinie o produkcie

Napisz własną recenzję

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Zaloguj się proszę lub załóż konto.

Być może jesteś zainteresowany poniższymi produktami

Camera Slider Light 120

Camera Slider Light 120

Cena podstawowa: 279,00 zł

Cena promocyjna 234,00 zł

Kupuj w DigiShots!

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

Transakcje zawierane w sklepie digishots.pl są prze­sy­ła­ne w kanale szyfro­wa­nym SSL. Nad bez­pie­czeń­stwem transakcji płatniczych czuwa ope­ra­tor PayU Sp. z o.o

Sprawna wysyłka

Sprawna wysyłka

Dziś zakupy, jutro dostawa! Większość towaru znaj­du­je się fizycznie w naszym skle­pie. Paczki są za­pa­ko­wa­ne solidnie aby nie uszko­dzić sprzętu w trans­por­cie.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Nasi kurierzy ro­zwo­żą prze­sył­ki na­stę­pne­go dnia po zamówieniu. Zamów już dziś i ciesz się jutro swoim sprzętem! Wszystkie prze­sył­ki są ubez­pie­czone.

Świetne produkty

Świetne produkty

Wybieramy dla Państwa najlepsze, spra­wdzo­ne pro­du­kty. Cały asor­ty­ment objęty jest gwa­ran­cją.

Pomoc w zakupach

Pomoc w zakupach

Nasi konsultanci pomagają w wyborze odpo­wie­dnie­go produktu. Zależy nam aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Digishots.

Sklep stacjonarny

Sklep tradycyjny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Każdy sprzęt można spraw­dzić i prze­tes­to­wać przed zaku­pem.

Własne magazyny

Własne magazyny

Dzięki własnym magazynom zna­ko­mi­ta wię­kszość to­waru jest do­stę­pna od ręki. 

Święty spokój

Święty spokój

Konsumenci kupujący w naszym sklepie mają możliwość zwrotu towaru do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań aby upraszczać i przyspieszać zwrot gotówki.

 

Transakcje zabezpieczone SSL

Płatności w serwisie Digishots.pl zapenia PayU

 

powrót